Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 19 czerwca - święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Radio Plus Radom /REGION/Polska papryka dyskryminowana!

Informacje z regionu

Polska papryka dyskryminowana!

12 kwiecień 2018 / Tekst

Zrzeszenie Producentów Papryki Rzeczpospolitej Polskiej przedstawiło list otwarty do firmy Unilever, w którym żąda natychmiastowego wycofania z emisji reklamy papryki.

Polska papryka dyskryminowana!
fot. pixabay.com (Hans)

Chodzi o reklamę papryki ostrej z Hiszpanii jednej ze znanych firm produkujących przyprawy. Z reklamy wynika, że kraj pochodzenia jest gwarancją smaku, a co za tym idzie - najlepsza papryka pochodzi właśnie z Hiszpanii. - To niewłaściwe, że w Polsce, która jest bardzo znaczącym producentem papryki w Europie reklamuje się "obcą" paprykę. To w znacznym stopniu obniża wartość naszej produkcji. - mówi Mirosław Łuska - prezes Zrzeszenia Producentów Papryki Rzeczpospolitej Polskiej nie kryjąc oburzenia:

Jak dowiadujemy się od prezesa Łuski, firma Unilever odpowiedziała na list oraz zaproszenie do rozmowy na ten temat. - Chcieliśmy się spotkać, wysłaliśmy pozytywną odpowiedź na zaproszenie, jednak do tej pory do spotkania nie doszło. - mówi Mirosław Łuska.

Zrzeszenie w liście zażądało natychmiastowego wycofania reklamy z emisji. - Niech sobie reklamują co chcą - mają do tego prawo. Ale nie mogą robić tego naszym kosztem. - dodaje Mirosław Łuska - prezes Zrzeszenia Producentów Papryki Rzeczpospolitej Polskiej.

Próbowaliśmy kontaktować się z przedstawicielami firmy Unilever w Polsce, jednak bezskutecznie. Każda próba połączenia kończyła się komunikatem:

Zrzeszenia Producentów Papryki Rzeczpospolitej Polskiej to organizacja, której celem jest wspieranie grup producentów oraz reprezentowanie ich wobec podmiotów zewnętrznych. Zrzeszenie skupia producentów papryki i innych warzyw z terenu tzw. zagłębia paprykowego, które tworzą gminy: Przytyk, Klwów, Potworów i Radzanów.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4