Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /REGION/Polski Chór ze Lwowa dla Niepodległej!

Informacje z regionu

Polski Chór ze Lwowa dla Niepodległej!

05 listopad 2018 / Tekst

Czterdziestoosobowy Polski Chór "Echo" ze Lwowa uświetni obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Białobrzegach. Bedzie również przemarsz, nie zabraknie wspólnej modlitwy czy występów lokalnej społeczności. 

Polski Chór ze Lwowa dla Niepodległej!
fot. facebook.com/chor.echo

Białobrzegi setną rocznicę odzyskania niepodległości świętować będą w sposób tradycyjny. Od godziny 11.15 przed siedzibą OSP w Białobrzegach zbierać się będą poczty sztandarowe. Z tego miejsca w uroczystym marszu wszyscy zebrani przejdą do kościoła parafialnego. Przed Mszą św. będzie można wspólnie pośpierwać patriotyczne pieśni, natomiast po Mszy św. uczestnicy złożą kwiaty przed pomnikiem Armii Krajowej. Część oficjalna obchodów zakończy się przemarszem do budynku Ratusza. Nie będzie to jednak zwykły przemarsz - maszerującym towarzyszyć będzie orkiestra dęta OSP w Białobrzegach oraz dzieci z białobrzeskich przedszkoli niosące flagę narodową. W sali konferencyjnej ratusza odbędzie się patriotyczny koncert Polskiego Chóru "Echo" ze Lwowa. Chór „Echo" powstał w kwietniu 1989 r. nawiązując do tradycji lwowskiego chóru „Echo Macierz", założonego w 1887 r. Jest to 35-osobowy mieszany chór, dewizą którego są słowa: „Pieśnią do serca - sercem do Ojczyzny".

 Jednak Białobrzegi świętowanie rozpoczną już w sobotę. O godz. 17.00 Msza św. za Ojczyznę w przeddzień 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wspólnoty Żywego Różańca podjęły się modlitewnego czuwania w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i adoracja zakończona w Godzinie Apelu Jasnogórskiego o 21.00. Rozważania są przygotowane przez ogólnopolskich organizatorów.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4