Na antenie: KOŚCIÓŁ WYDARZENIA KOMENTARZE
Weronika Zaguła
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /REGION/Pomoc potrzebna od zaraz!

Informacje z regionu

Pomoc potrzebna od zaraz!

28 maj 2018 / Tekst

Zniszczony dom i budynki gospodarcze w miejscowości Kaniosy w gminie Rzeczniów. Caritas Diecezji Radomskiej apeluje do ludzi dobrej woli o pomoc.

Pomoc potrzebna od zaraz!
fot. Straż Pożarna Lipsko

Niszczący żywioł

Nawałnica nie trwała długo, jednak jej skutki są bardzo poważne. Trąba powietrzna, która w sobotnie popołudnie przeszła przez gminę Rzeczniów zmiotła z powierzchni ziemi jedno gospodarstwo. Zniszczeniu uległy wszystkie budynki gospodarcze, dach na budynku mieszkalnym oraz całe piętro, a także elewacja i ogrodzenie gospodarstwa. Dodatkowo nawałnica uszkodziła autobus PKS, którego kierowcą jest właściciel gospodarstwa. W domu mieszkała wielopokoleniowa rodzina: dwoje seniorów, rodzice i dzieci. W tej chwili mieszkają u bliskich, są również pod opieką lekarzy i pracowników socjalnych. Najpotrzebniejsza jest pomoc materialna na zakup materiałów budowlanych.

W momencie zdarzenia na miejscu pracowało około stu strażaków, zabezpieczone było to, co dało się zabezpieczyć. Teraz trzeba odtworzyć zniszczone budynki. Każda pomoc jest ważna. - mówi Karol Burek - wójt gminy Rzeczniów:

Będzie pomoc

O pomoc osobom poszkodowanym z miejscowości Kaniosy apeluje Caritas Diecezji Radomskiej. Uruchomione zostało konto, na które można wpłacać datki. - Zachęcamy, zapraszamy i prosimy o wpłaty, aby pomóc tym najbardziej potrzebującym. - apeluje ks. Damian Drabikowski - wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej:

Środki finansowe można wpłacać na konto nr 45 1240 3259 1111 0000 2989 1757 Caritas Diecezji Radomskiej ul. Kościelna 5 26-604 Radom z dopiskiem KANIOSY. Jedno z gospodarstw zostało całkowicie zniszczone.

Z poszkodowanymi przez sobotnie nawałnice spotyka się dziś wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz:

 

 

Wiele zgłoszeń mieli również radomscy strażacy, na szczęście nawałnica nie przyniosła większych strat. Duże straty są w Jedlińsku. Burza z gradem zniszczyła uprawy i podtopiła niektóre gospodarstwa. Najbardziej ucierpiały Wierzchowiny, Czarny Ług, Zielonka i Wola Bierwiecka. Jak informuje wójt Kamil Dziewierz, została powołana komisja kryzysowa.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4