Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież
Radio Plus Radom /REGION/Ponad 13 mln zł na drogi

Informacje z regionu

Ponad 13 mln zł na drogi

19 czerwiec 2019 / Tekst

Za ponad 13 mln zł wybudowanych zostanie niemal 23 km dróg powiatowych i gminnych w regionie radomskim. Dziś wojewoda Zdzisław Sipiera wręczył samorządowcom symboliczne czeki na dofinansowanie zadań. Dofinansowanie pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych.

Ponad 13 mln zł na drogi
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

- Jestem bardzo z tego dumny, że udało się w nowej rozpoczętej w tym roku transzy środków na Fundusz Dróg Samorządowych zwiększyć fundusz na Mazowszu ponad 5-krotnie. To ogromny skok cywilzacyjny. Co robilibyśmy w ciągu 5 lat, robimy w ciągu jednego roku - powiedział wojewoda Sipiera.

Wsparcie wynosi 50 proc. szacowanych kosztów inwestycji. Pieniądze trafią do powiatów: grójeckiego, radomskiego i kozienickiego oraz Warki i Pionek.

Powiat radomski dostał wsparcie na dwie drogi: Kuczki - Kazimierówka - Skaryszew i Radom - Gębarzów - Polany wraz ze ścieżką rowerową. - Obie te drogi już dziś są realizowane. Jesteśmy już dawno po przetargach, wykonawcy są na placu budowy i na koniec sierpnia drogi powinny być odebrane. Możliwe to było dlatego, że przetargi ogłosiliśmy już w styczniu, nie mając 100-procentowej pewności, że te pieniądze dziś dostaniemy, ale zabezpieczając pewne kwoty w budżecie po to, by można było podpisać z wykonawcą umowę. Ogłosiliśmy przetargi w styczniu, kiedy firmy są głodne, kiedy można najtaniej to zadanie wykonać. Na tych dwóch zadaniach zaoszczędziliśmy 3,5 mln zł - powiedział starosta radomski Waldemar Trelka. Starosta dodał, że zrealizowany będzie również trzeci etap odcinka Radom - Gębarzów - Polany. Powiat otrzymał na ten cel 1,5 mln zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Zadanie jest już po przetargu.

Do końca sierpnia przebudowana zostanie droga Głowaczów - Podmieście w powiecie kozienickim.  Starostwo otrzymało ponad 660 tys. zł.  Przebudowywany odcinek ma długość 990 metrów. - Jest to kontynuacja z poprzednich lat. Jest to droga, która łączy nie tylko Głowaczów i Łukawę, ale docelowo Jedlińsk. Jest to bardzo poważna droga, która jest bardzo potrzebna i długo oczekiwana przez mieszkańców - mówi wicestarosta Józef Grzegorz Małaśnicki.

 

- Są to środki naprawdę bardzo oczekiwane przez społeczność lokalną. Dzięki tym środkom podniesie się efektywność dróg - dodaje starosta Andrzej Jung.

 

Do 2028 roku wsparcie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych ma sięgnąć 36 mld zł. Natomiast na realizację zadań rozpoczynających się w tym roku przewidziano niemal 627 mln zł.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4