Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /REGION/Powiat krytykuje, NFZ wyjaśnia

Informacje z regionu

Powiat krytykuje, NFZ wyjaśnia

27 wrzesień 2017 / Tekst

Mogą być kolejki do lekarzy udzielających pomocy na dyżurach Nocnej i Świątecznej Opieki Lekarskiej w regionie radomskim. - Niestety, ale Narodowy Fundusz Zdrowia nie uwzględnił naszych propozycji - mówi Leszek Margas, wicestarosta radomski. Inaczej na sprawę patrzy Fundusz.

Pierwotna propozycja z 2016 roku zakładała podział powiatu radomskiego na trzy obszary. Szpital w Pionkach realizowałby Nocną i Świąteczną Opiekę Lekarską dla mieszkańców takich gmin jak Jastrzębia, Pionki i Jedlnia-Letnisko. Do lecznicy w Iłży kierowani byliby mieszkańcy Gozdu, Skaryszewa, Wierzbicy i Iłży, zaś do radomskich szpitali Przytyka, Jedlińska, Zakrzewa, Wolanowa i Kowali.

- Wstępnie te propozycje zostały zaakceptowane przez NFZ. Niedawno dowiedzieliśmy się, że będzie inaczej. Nie było z nami konsultacji. W Iłży zorganizowano zabezpieczenie dla 70 tys. mieszkańców powiatu, reszta w Pionkach. Brak tu logiki. Przecież mieszkańcy Przytyka, czy Wolanowa, nie będą jeździć do Pionek, czy Iłży, lecz do Radomia, bo mają najbliżej - mówi Leszek Margas, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Andrzej Troszyński, rzecznik mazowieckiego NFZ podkreśla, że przy Nocnej i Świątecznej Opiece Lekarskiej nie obowiązuje rejonizacja:

Przypomnijmy, że od 1 października 2017 roku zmieniają się zasady udzielania Nocnej i Świątecznej Opieki Lekarskiej w regionie. Będzie ona udzielana w tak zwanej sieci szpitali (PSZ). Sieć szpitali ma znacząco zmienić zasady finansowania świadczeń w ramach leczenia szpitalnego, a częściowo również w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Nowością będzie taki punkt w szpitalu na radomskim Józefowie.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4