Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 26 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Częstochowska
Radio Plus Radom /REGION/Powiat przysuski skazany na sukces

Informacje z regionu

Powiat przysuski skazany na sukces

11 czerwiec 2015 / Tekst
Powiat przysuski przygotowuje się do kolejnego sukcesu. W poprzedniej kadencji priorytetem był projekt dotyczący darmowego internetu. Tym razem Starostwo w Przysusze stawia na trzy alternatywne źródła energii: pompy ciepła, instalacje fotowoltaiczne i solary słoneczne.
foto: mos.gov.pl
foto: mos.gov.pl
To wszystko w niedługim czasie może zostać zamontowane w instytucjach publicznych. Będą mogli skorzystać również sami mieszkańcy. Środki na ten cel mają pochodzić z nowej perspektywy unijnej. - Projekt znacznie poprawi warunki życia naszych mieszkańców, a to jest obowiązkiem każdego samorządu - powiedział starosta Marian Niemirski:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Koszt projektu szacowany jest na ok. 50 mln złotych, zaś wkład własny ma wynieść 10 mln i w całości zostanie pokryty przez powiat przysuski. W projekcie będą uczestniczyć wszystkie gminy. Wójt Potworowa Marek Klimek:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem realizacja projektu rozpocznie się w przyszłym roku. Przypomnijmy, że powiat przysuski ma już na koncie realizację projektu, który zakończył się sukcesem. Jako jeden z nielicznych w Polsce, został objęty siecią interentową na całym obszarze. Powiat zbudował własną sieć, by dotrzeć do wszystkich zakątków powiatu, nawet do takich wsi, gdzie jest tylko kilkanaście gospodarstw. Starostwo pozyskało na ten cel 16 mln zł z UE.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4