Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 23 kwietnia - św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Radio Plus Radom /REGION/(AKTUALIZACJA) Powiaty czekają na wyjaśnienia Mazowsza

Informacje z regionu

(AKTUALIZACJA) Powiaty czekają na wyjaśnienia Mazowsza

16 luty 2018 / Tekst

Starostwo powiatowe w Grójcu wycofało się z umowy na dofinansowanie remontu drogi w ramach Mazowieckiego Instrumentu Przebudowy Dróg Powiatowych. Z kolei starostwo w Przysusze nie podpisało  porozumienia. Oba samorządy mają wątpliwości dotyczące finansowania zadań przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Umowy nie podpisało Starostwo Powiatowe w Przysusze. - Nie zgadzamy się z zapisami umowy, jaką nam zaproponowano. Propozycja była taka, by połowę kosztów kwalifikowanych zapłacono nam po 1 stycznia 2019 roku. To bliżej nieokreślona data. Nie wiemy także, czy te środki zabezpieczono w Wieloletniej Prognozie Finansowej Województwa Mazowieckiego. Z drugiej strony zwiększono środki programu o 50 mln złotych, a więc w puli znajdowało się 100 mln złotych. Wysłaliśmy prośbę o przesunięcie terminu podpisana umowy celem wyjaśnienia naszych wątpliwości - powiedział starosta Marian Niemirski:

Umowę podpisało starostwo powiatowe w Grójcu. Ale jak informuje Marek Ścisłowski, starosta grójecki, zarząd powiatu zdecydował o wycofaniu się z realizacji porozumienia. - Prosiliśmy o przesłanie umowy, aby zapoznać się z treścią. Nie otrzymaliśmy jej. Dopiero po zapoznaniu się z dokumentem stwierdziliśmy, że nie będziemy kredytować działań Samorządu Województwa Mazowieckiego. Bo jak inaczej interpretować, że druga część środków będzie przyznana po 1 stycznia 2019 roku? - pyta starosta Ścisłowski.

O wyjaśnienia poprosiliśmy Biuro Prasowe Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie. Marcin Wajda, dyrektor departamentu rozwoju regionalnego i funduszu unijnych informuje, że program jest realizowany przez dwa lata: w 2018 i 2019 roku. - Tak też zaplanowana jest wypłata środków - powiedział dyrektor Wajda:

Marszałek Mazowsza Adam Struzik, który dzisiaj przebywał w Radomiu powiedział, że jest zdumiony postawą powiatowych samorządów. Całe zamieszanie określił "szukaniem pretekstów":

Członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski nie wykluczył politycznego działania ze strony samorządowców:

W ubiegłym tygodniu Rafał Rajkowski, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego podpisał siedem umów na dofinansowanie inwestycji w powiatach: radomskim, białobrzeskim, kozienickim, lipskim, szydłowieckim, zwoleńskim i grójeckim. Trafi do nich w sumie ponad 15,8 mln zł.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Fields of Gold

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4