Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 22 listopada - św. Cecylia, dziewica i męczennica
Pochmurno

1°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 93%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 22 Lis 2017

    Opady 5°C 1°C

  • 23 Lis 2017

    Bardzo pochmurno 9°C 2°C

Radio Plus Radom /REGION/Powiaty i gminy z szansami na wsparcie drogowe

Informacje z regionu

Powiaty i gminy z szansami na wsparcie drogowe

14 listopad 2017 / Tekst

Znamy wstępną listę rankingową dróg mających szansę na wsparcie finansowe ze środków wojewody mazowieckiego. Chodzi o program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019. Na wsparcie mogą liczyć m.in. powiaty: zwoleński, przysuski czy radomski oraz gminy Jastrzębia i Gózd.

Wśród dróg powiatowych, które mają szansę na wsparcie finansowe (12 miejsce w rankingu) jest droga Kazanów - Kopiec w miejscowościach Kazanów (ul. Kościelna) oraz Miechów. Projekt może otrzymać dotację w wysokości ponad 640 tys. złotych. Tuż za powiatem zwoleńskim są dwie drogi powiatowe Potworów - Rdzuchów Kolonia - Bąków - Przystałowice Małe oraz Komorów - Skrzynno i Janików - Sokolniki Suche ze wsparciem kolejno: 2,9 mln i 2,6 mln złotych. To projekty Starostwa w Przysusze.

Na 22 miejscu znajduje się powiat radomski, który ma szansę otrzymać 3 mln złotych na remont drogi Wieniawa - Przytyk - Jedlińsk. Pod znakiem zapytania stoi już jednak remont drogi Kuczki - Kazimierówka - Skaryszew. Ten wniosek, również Starostwa Powiatowego w Radomiu znajduje się 35 miejscu. Powiat Szydłowiecki planuje przebudować drogę relacji Jastrząb - Gąsawy Rządowe. Liczy na wsparcie 1,1 mln złotych. Wniosek jest na 26 pozycji. Pod koniec rankingu jest wniosek powiatowy z Kozienic. Tamtejszy samorząd chce wyremontować drogę Ryczywół - Brzóza na odcinku Adamów - Brzóza.

Prawie pewna wsparcia wśród gmin jest Jastrzębia, które chce przebudować drogę w miejscowości Lesiów. Oczekuje ona wsparcia wysokości 1,3 mln zł. Gmina Gózd chce przebudować ul. Szkolną w Małęczynie. Na odległych miejscach są wnioski z Zakrzewa (rozbudowa i budowa ciągu komunikacyjnego Zakrzew - Taczów), Jedlni-Letniska (przebudowa drogi w Groszowicach), Kozienic (przebudowa ul. Konstytucji 3 Maja na odcinku od drogi krajowej do ul. Kochanowskiego i ul. 1 Maja), Zwolenia (przebudowa ul. Świętego Jana i Świętej Anny) i Szydłowca (budowa ulic Podzamcze, Lipowa i Dworska).

Zastrzeżenia w zakresie oceny merytorycznej można złożyć do 20 listopada. Z kolei do 30 listopada wojewoda mazowiecki ogłosi ostateczną listę rankingową wniosków i przedłoży do zatwierdzenia przez ministra właściwego do spraw transportu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 8 24
GKS Katowice 8 17
Indykpol AZS Olsztyn 8 16
Trefl Gdańsk 8 15
PGE Skra Bełchatów 7 15
Cuprum Lubin 9 14
Jastrzębski Węgiel 8 14
Espadon Szczecin 8 14
ONICO Warszawa 9 14
Asseco Resovia Rzeszów 8 13
MKS Będzin 9 10
Cerrad Czarni Radom 8 10
Łuczniczka Bydgoszcz 8 10
Dafi Społem Kielce 8 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 7 4
BBTS Bielsko-Biała 9 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA