Na antenie: PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Katarzyna Kozimor
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /REGION/Poznaliśmy filantropów roku

Informacje z regionu

Poznaliśmy filantropów roku

28 listopad 2015 / Tekst
Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń" skończyło 5 lat. Wolontariusze świętowali jubileusz podczas uroczystej gali, jaka odbyła się w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy. Jednym z punktów uroczystości było przyznanie honorowych tytułów Filantropa roku 2015.
Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń" zostało utworzone w 2010 roku. Kiedy powstawało, jego prezes Dominik Niemirski miał zaledwie 18 lat. - Byłem przerażony początkiem działalności. Na szczęście dzięki wsparciu wspaniałych osób, które spotkałem na swojej drodze udało nam się dotrwać pięciolecia naszej działalności - przyznaje szef drzewickich wolontariuszy. - Jestem szczęśliwy, że udało nam się pomóc chociaż części osób, które potrzebują wsparcia. Wsparcia w postaci finansowej, rzeczowej, ale także takiej zwykłej rozmowy, kontaktu z wolontariuszami na co dzień - dodaje Dominik Niemirski. Prezes DCW podczas uroczystej gali szczegółowo przedstawił działania podejmowane przez drzewickich wolontariuszy w ciągu pięciu lat funkcjonowania stowarzyszenia. A są to m.in.: prowadzenie świetlicy integracyjnej, współpraca z Domem Pomocy Społecznej w Drzewicy, organizacja Gminnego Festiwalu Kultury, Nauki i Talentów, zawodów sportowych dla niepełnosprawnych, Rewii Sztuki Ludowej, Drzewickiej Sztafety Wolności, prowadzenie punktu dystrybucji żywności dla najuboższych. DCW organizuje także wyprawki szkolne oraz spotkania przedświąteczne dla ubogich mieszkańców gminy.

Podczas uroczystej gali przeprowadzonej w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy rozstrzygnięty został również konkurs Filantrop roku 2015. Zaszczytny tytuł filantropa odebrał m.in. Arkadiusz Nita, lider Szlachetnej Paczki w powiecie opoczyńskim. - Dla mnie ten tytuł to ogromna satysfakcja i zaskoczenie - mówił po odebraniu statuetki. Jak wyjaśnił, w Szlachetnej Paczce działa w powiecie jeszcze 19 wolontariuszy. - Wszyscy pracujemy tak samo, wszyscy tak samo pomagamy rodzinom - wyjaśnia Arkadiusz Nita. Ale tytuł liderowi Szlachetnej Paczki przyznany został również za wcześniejszą działalność. Arkadiusz Nita od 2001 roku współpracował jako wolontariusz z domem dziecka w Sulejowie, a potem w Mroczkowie.

Tytuły filantropa roku 2015 przyznane zostały również: Robertowi Knapowi, który od 20 lat pomaga chorym dzieciom; Katarzynie Barul wspierającej osoby niepełnosprawne i starsze; a także Magdalenie Jeżak, która zajmuje się przytuliskiem dla zwierząt w Drzewicy.

Gala była również okazją do rozstrzygnięcia literackiego konkursu "Różne oblicza wolontariatu". W kategorii dzieci do lat 15 nagrody otrzymali: Mikołaj Grzanka, Joanna Talarczyk i Anna Pierzchanowska. W kategorii młodzież w wieku 16-18 lat jury doceniło Weronikę Wrzosek. Uroczystość zakończył koncert zespołu NONA. Patronem medialnym gali w Drzewicy było Radio Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4