Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /REGION/Premier Morawiecki w Jedlance

Informacje z regionu

Premier Morawiecki w Jedlance

18 luty 2019 / Tekst

Premierowi towarzyszyli m.in. minister Jerzy Kwieciński, posłowie Andrzej Kosztowniak i Anna Kwiecień oraz samorządowcy.

premier.gov.pl
premier.gov.pl

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził dzisiaj Środowiskowy Dom Samopomocy w Jedlance w gminie Jedlińsk, gdzie na przykładzie placówki mówił o zakresie realizacji programu "Dostępność Plus". - Ten program to taki generalny remont w Polsce, remont różnego rodzaju budynków użyteczności publicznej, administracji, szkół i urzędów - mówił premier Morawiecki:

Premierowi towarzyszył Jerzy Kwieciński - minister inwestycji i rozwoju. - Będzie to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań prawnych w obszarze dostępności na świecie. Wzorowaliśmy się tutaj na przykładach międzynarodowych, szczególnie na przykładzie amerykańskim – na tzw. rozwiązaniu Access Board, czyli właśnie specjalnej rady i ustawy o dostępności, więc jesteśmy wzorem, nie tylko w Unii Europejskiej, ale i na świecie. Dziękujemy, że dzięki naszym partnerom, samorządom, konkretnym ośrodkom możemy pokazać to, jak ta ustawa działa w praktyce - mówił minister Kwieciński:

Starosta radomski Waldemar Trelka:

Wcześniej premier Morawiecki odwiedził Białobrzegi. Mówił o tym, że spada bezrobocie, spada ZUS płacony przez małe firmy i spada CIT:

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz poinformowała, że od stycznia jest 131 tys. podmiotów zarejestrowanych w tzw. małym ZUS:

Wizyta szefa rządu w Jedlance była częścią serii wizyt, zaplanowanych w województwach: mazowieckim, świętokrzyskim i małopolskim, w 300 dni od zaprezentowania programu tzw. piątki Morawieckiego.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4