Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 23 sierpnia - św. Róża z Limy, dziewica
Radio Plus Radom /REGION/Prezes PiS na pikniku w Goździe

Informacje z regionu

Prezes PiS na pikniku w Goździe

14 lipiec 2019 / Tekst

- Chcemy szybko iść do przodu, szybko się rozwijać. To wymaga społecznej zgody i zakończenie wojny, która toczy się w Polsce - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Lider PiS przyjechał dziś na piknik rodzinny w Kuczkach Kolonii w gminie Gózd. Festyn rozpoczął cykl spotkań, które odbywać się będą w całej Polsce.

Prezes PiS na pikniku w Goździe
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom

Piknik odbył się na boisku przy miejscowej szkole podstawowej. Koła Gospodyń Wiejskich zapraszały do degustacji regionalnych potraw. - Co roku staramy się takie pikniki organizować. Mieszkańcy potrzebują nie tylko inwestycji, ale i zabawy - mówi wójt Gozdu Paweł Dziewit:

Zdaniem uczestników festynu, organizowanie takich spotkań to znakomity pomysł służący integracji lokalnej społeczności:

Na pikniku obecni byli wójtowie z ościennych gmin, parlamentarzyści i sympatycy partii. - Okres wakacyjny pozwala na to, by właśnie takie pikniki się odbywały - mówi poseł Anna Kwiecień:

Piknik zdominowała jednak wizyta prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. - Fundamentem społeczeństwa jest rodzina i Prawo i Sprawiedliwość postanowiło ją wesprzeć - mówił. Polityk wymienił wszystkie programy społeczne wprowadzone przez rządzących i tłumaczył, że to jest właściwy kierunek, ale działania muszą być poprzedzone spotkaniami z ludźmi i konsultacjami:

- Mam okazję rozmawiać z państwem. Rozmawiać, ale nie jak na wiecach politycznych. Państwo tu przyjechali się rozerwać, a my chcemy rozmawiać ze społeczeństwem wszędzie, na wsi i w mieście. Po to, żeby ostatecznie dostać odpowiedź, jak iść dalej - mówił Jarosław Kaczyński. - Cztery lata temu zapowiedzieliśmy, że pójdziemy pewną drogą i nią poszliśmy. Udało się załatwić wiele spraw, system społeczny został w znacznym stopniu skorygowany. Można powiedzieć, że zbudowaliśmy fundament, a tym fundamentem jest rodzina i myśmy postanowili tę rodzinę wesprzeć.

Jarosław Kaczyński wymienił programy socjalne, które zostały uruchomione. Przypomniał o Rodzinie Plus i wypłacie 500 złotych na dziecko, o pieniądzach z projektu 300 Plus. Przypomniał o trzynastej emeryturze. - Te pieniądze, dzięki programom dotarły też na polską wieś - mówił. - Nie zapomnieliśmy o rolnikach, niezależnie od innych posunięć. To sprawy związane z ochroną ziemi, ułatwieniami w handlu detalicznym, budowa różnego rodzaju ośrodków, które pracują dla wsi. Ale chcemy wiedzieć, czego państwo sobie życzą.

Polityk przekonywał, że Polsce potrzebna jest zgoda i porozumienie polityczne. - To wymaga zgody. My nie chcemy wojny - mówił Jarosław Kaczyński.

Prezes tłumaczył też, że celem rządzących jest wsparcie polskiej wsi, tak, by poziom i jakość życia w małych miejscowościach nie różniły się od tych w dużych miastach.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4