Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Problemy iłżeckiego szpitala

Informacje z regionu

Problemy iłżeckiego szpitala

15 maj 2019 / Tekst

Zadłużenie wymagalne szpitala w Iłży to 1,5 mln złotych. Z kolei lecznica Pionkach przystąpiła do opracowania programu funkcjonalno-użytkowego dla budowy pawilonu chirurgicznego przy ulicy Niepodległości.

Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

Zagrożona była bieżąca działalność szpitala w Iłży. Od połowy ubiegłego roku nie były płacone rachunki. Dlatego zarząd powiatu radomskiego był zmuszony do przekazania pożyczki dla lecznicy w wysokości 1 mln złotych. Jak poinformował wicestarosta Roman Frąk, zadłużenie szpitala z tytułu niezapłaconych faktur to ok. 1,5 mln złotych. - Obowiązki dyrektora lecznicy pełni obecnie Marzena Barwicka. To osoba, która ma doświadczenie w służbie zdrowia i prawnicze wykształcenie - mówi Roman Frąk. Marzena Barwicka zastąpiła na tym stanowisku odwołaną przez zarząd powiatu radomskiego Dorotę Kwietniewską. Pisaliśmy o tym TU:

Wicestarosta radomski Roman Frąk poinformował również, że zarząd powiatu zlecił opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla szpitala w Pionkach. - Rezygnujemy z budowy szpitala przy ulicy Harcerskiej. Inwestycja zostanie przeniesiona na ulicę Niepodległości. Będzie to podstawa dla opracowania dokumentacji technicznej. Jeszcze w tym roku chcemy ogłosić przetarg na prace w ramach zadania "zaprojektuj i buduj". Liczymy, że oddział chirurgii ruszy w październiku 2020 roku - powiedział wicestarosta radomski.

Dodajmy, że dyrekcja pionkowskiego szpitala wraz zarządem powiatu radomskiego złożyła wniosek do premiera o przekazanie z rezerwy budżetu państwa 6 mln złotych na zakup sprzętu medycznego. Złożono również wniosek do władz Mazowsza na zakup ambulansu medycznego i pojazdu transportowego.

Z wicestarostą radomskim Romanem Frąkiem rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4