Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 26 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Częstochowska
Radio Plus Radom /REGION/Prognozowane burze z gradem

Informacje z regionu

Prognozowane burze z gradem

20 maj 2019 / Tekst

W województwie mazowieckim i świętokrzyskim w poniedziałek, 20 maja mogą wystąpić burze z gradem. W sumie IMGW wydał ostrzeżenie dla ośmiu województw. 

Prognozowane burze z gradem
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Dla województwa mazowieckiego synoptycy prognozują wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami wystąpić może grad. W południowej części województwa mazowieckiego obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia, w południowo-wschodniej części województwa ostrzeżenia sięgają drugiego stopnia. Ostrzeżenia obowiązują w godz. 14.00 - 21.00.

Burzowo może być również w województwie świętokrzyskim. Tutaj prognozowane są burze z opadami deszczu miejscami do 25 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami może wystapić grad. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje od godz. 14.00 do godz. 21.00.

Pierwszy stopień ostrzeżenia jest najniższym w trzystopniowej skali. Synoptycy przewidują warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Jak ostrzegają, prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Należy spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

- Jest to żywioł, a każdy żywioł w nadmiarze może stać się niebezpieczny - mówi Konrad Neska - rzecznik radosmkiej Straży Pozarnej i podpowiada, co zrobić, by ustrzec się przed zagrożeniem: 

Nawałnicę najlepiej przeczekać w domu. 

                                                     

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4