Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 20 sierpnia - Samuel, prorok
Radio Plus Radom /REGION/Przedwyborcze spotkanie PiS w Kozienicach

Informacje z regionu

Przedwyborcze spotkanie PiS w Kozienicach

23 maj 2019 / Tekst

W czwartek z mieszkańcami Kozienic spotkali się politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy przekonywali, że Polska potrzebuje sinej reprezentacji w Unii Europejskiej potrafiącej zabiegać o interesy naszego kraju we Wspólnocie.

fot. Jakub Szczechowski/Radio Plus Radom
fot. Jakub Szczechowski/Radio Plus Radom

Jak podkreślił Andrzej Kosztowniak, do wyborów pozostało już tylko kilkadziesiąt godzin, natomiast do ciszy wyborczej jeszcze mniej. Skorzystał więc z okazji, aby zmobilizować mieszkańców Kozienic, aby poszli w niedzielę do urn. – Zachęcam do zagłosowania na kandydatów z list Zjednoczonej Prawicy. Jestem przekonany, że możemy dobrze reprezentować Polskę w Unii Europejskiej, a także ją reformować – mówił Andrzej Kosztowniak. – Istnieje potrzeba posiadania w Parlamencie Europejskim silnej reprezentacji, która potrafi dbać o interesy naszego kraju – dodał:

W czwartkowym spotkaniu brało udział dwóch kandydatów do Parlamentu Europejskiego z partii Prawo i Sprawiedliwość: Anna Kwiecień i Adam Bielan. Każdy z nich wskazał na różne problemy, z którymi w tym momencie musi zmierzyć się Unia oraz Polska i zaproponował możliwe rozwiązania.

Anna Kwiecień zwróciła uwagę na spadek liczby ludności w Europie. Przewidywania demograficzne pokazują, że przy obecnej tendencji w samej Polsce do 2050 roku może ubyć 8 milionów mieszkańców. Rodzi to szereg zagrożeń włącznie z niemożnością zabezpieczenia granic. - Należy wprowadzić ogólnoeuropejskie programy, które mają wspierać rozrodczość, tak by młodzi Europejczycy decydowali się na posiadanie dzieci – mówiła Anna Kwiecień:

Według obecnej posłanki PiS wyjściem z tej sytuacji nie może być napływ imigrantów spoza Europy. – Tacy ludzi często nie chcą się asymilować i przyjmować naszej kultury, a wręcz przeciwnie, próbują narzucić nam swoją – wyjaśniała kandydatka do Europarlamentu:

Z kolei Adam Bielan mówił o pozyskiwaniu funduszy europejskich dla Mazowsza, w tym regionu radomskiego. Wiąże się z tym dokończenie wydzielenia statystycznego Warszawy z województwa Mazowieckiego. – Bez zakończenia tego procesu nasze województwo straci 13 mld złotych – mówił Adam Bielan. – To są kolosalne pieniądze, za które w każdym powiecie województwa mazowieckiego możemy wybudować 10 nowych szpitali i w pełni je wyposażyć – dodał:

Swoich reprezentantów w Parlamencie Europejskim wybierzemy już w najbliższą niedzielę.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4