Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 czerwca - bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Radio Plus Radom /REGION/Przejście już otwarte

Informacje z regionu

Przejście już otwarte

11 kwiecień 2019 / Tekst

Na stacji Opoczno Południe podróżni mogą już korzystać z podziemnego przejścia. Zapewnia ono wygodną komunikację pomiędzy dwoma peronami.

Przejście już otwarte
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

Od dziś podróżni mogą korzystać z tunelu pod torami na stacji Opoczno Południe. Wykonawca prowadzi jeszcze prace wykończeniowe. W czasie prac nad bezpieczeństwem pieszych podczas przechodzenia przez obiekt czuwają funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

Budowa przejścia pod torami jest jednym z elementów modernizacji stacji Opoczno Południe o łącznej wartości 55 mln zł. Dla lepszych podróży mieszkańców regionu powstał już drugi, w pełni wyposażony peron. Na stacji wymieniono ok. 7 km torów i sieci trakcyjnej. Zabudowano 16 nowych rozjazdów, powstała nowa nastawnia wyposażona w komputerowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym, wybudowano nowe obiekty inżynieryjne.

Inwestycja pn. „Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na stacji Opoczno Płd.” realizowana jest w ramach projektu pn. „Modernizacja linii kolejowej nr 4 – Centralna Magistrala Kolejowa etap II” w formule „projektuj i buduj”. Prace budowlane trwają od 2017 i mają zakończyć się w 2019 roku. Wykonawcą jest firma PORR S.A. Finansowanie inwestycji zapewniono ze środków budżetowych.

W Opocznie trwa także przebudowa 4 wiaduktów kolejowych. Inwestycja na szlaku Idzikowice – Opoczno Płd. jest kolejnym krokiem do zwiększenia prędkości pociągów na Centralnej Magistrali Kolejowej. Prace wymagają tymczasowych zmian w organizacji ruchu drogowego. Obecnie zamknięty jest przejazd pod CMK na ulicy Piotrkowskiej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4