Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 26 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Częstochowska
Radio Plus Radom /REGION/Przekroczył prędkość! Jechał obok szkoły!

Informacje z regionu

Przekroczył prędkość! Jechał obok szkoły!

07 wrzesień 2017 / Tekst

Kolejny pirat drogowy zatrzymany. Tym razem mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 68 km/godz. w obszarze zabudowanym w miejscowości Wola Chodkowska, przejeżdżając obok szkoły, do której właśnie szły dzieci. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny za brak badań technicznych pojazdu.

Jak się okazało, to nie pierwsze tego typu przewinienie mężczyzny.

Do zdarzenia doszło dzisiaj rano. – Policjanci z kozienickiej drogówki kontrolowali prędkość kierujących w rejonie Publicznej Szkoły Podstawowej w miejscowości Wola Chodkowska.O godz. 7.40 zatrzymali kierowcę land rovera, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 118 km/h. 33-latek był zdziwiony, że został zatrzymany i zapytał funkcjonariuszy, czy w tym miejscu jest w ogóle obszar zabudowany? Funkcjonariusze wytłumaczyli mężczyźnie jak duże stworzył zagrożenie i na czym polegało jego przewinienie. Poinformowali go również o tym, że znajdują się tuż obok szkoły, do której właśnie idą dzieci – relacjonuje mł. asp. Ilona Tarczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach.

Auto przekroczyło prędkość aż o 68 km/godz. Ponadto samochód nie miał ważnych badań technicznych, za co policjanci mężczyźnie dowód rejestracyjny. – Jak się okazało mężczyzna miał niedawno oddane prawo jazdy po wcześniejszym jego zatrzymaniu za popełnienie analogicznego wykroczenia. Kierowca skorzystał z prawa odmowy przyjęcia mandatu, dlatego teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem – dodaje Tarczyńska.

Przypomnijmy, że policja prowadzi akcję "Bezpieczna droga do szkoły". Do 8 września w pobliżu placówek oświatowych, szczególnie tych położonych przy ruchliwych drogach, można będzie spotkać dodatkowe patrole.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4