Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Radio Plus Radom /REGION/„Przychodnie Kozienickie” winne milionowego odszkodowania?

Informacje z regionu

„Przychodnie Kozienickie” winne milionowego odszkodowania?

10 lipiec 2019 / Tekst

Matka dziecka po udarze domaga się od „Przychodni Kozienickich” ponad milion złotych odszkodowania i zadośćuczynienia za źle wykonane szczepienie, którego skutkiem miał być udar. Sąd okręgowy przyznał rację matce. Sprawa toczy się teraz w sądzie apelacyjnym.

„Przychodnie Kozienickie” winne milionowego odszkodowania?
fot. Kamil Zapora/Radio Plus Radom

„Przychodnie Kozienickie” zostały pozwane przez małoletnią powódkę reprezentowaną przez matkę w związku ze szkodą jaka mogła być wynikiem szczepienia, któremu zostało dziecko poddane. Chodzi o wystąpienie u dziecka udaru czego wynikiem są zmiany w wyglądzie i zachowaniu. - Domagano się od „Przychodni” 1,25 mln złotych, w tym 750 tysięcy odszkodowania, 500 tysięcy zadośćuczynienia za krzywdę wyrządzoną dziecku przez nienależyte, niezgodne z zasadami sztuki lekarskiej wykonanie zabiegu szczepienia 9 lutego 2010 roku, a także dożywotniej renty w wysokości 3000 złotych miesięcznie – wyjaśnia rzeczniczka sądu apelacyjnego w Lublinie Barbara Du Château.

Sąd okręgowy w Lublinie wyrokował w tej sprawie w lipcu 2018 roku i zasądził od „Przychodni Kozienickich” na rzecz powódki 600 tysięcy złotych zadośćuczynienia, 219 tysięcy odszkodowania i ustanowił rentę w wysokości trzech tysięcy złotych miesięcznie. - Z tym wyrokiem nie zgodziły się pozwane Przychodnie Kozienickie i wywiodły apelację zaskarżając to rozstrzygnięcie domagając się zmiany wyroku przez oddalenie powództwa w całości – mówiła Barbara Du Château:

Rozprawa w sądzie apelacyjnym odbyła się 4 lipca tego roku. Sąd postanowił skorzystać z opinii biegłych z zakresu neurologii dziecięcej i specjalisty z zakresu szczepień. W związku z tym sprawa została odroczona bezterminowo. Kolejna rozprawa odbędzie się prawdopodobnie za kilka miesięcy.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4