Patron dnia: 17 lutego - Siedmiu Świętych Założycieli Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Radio Plus Radom /REGION/PSL ma plan na wybory

Informacje z regionu

PSL ma plan na wybory

12 luty 2018 / Tekst

Polskie Stronnictwo Ludowe w wyborach do sejmików idzie pod własnym szyldem - poinformował nas marszałek Mazowsza Adam Struzik, wiceprezes PSL. W wyborach do władz wykonawczych ludowcy nie wykluczają poparcia innych kandydatów.

fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom
fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom

Wybory samorządowe odbędą się w drugiej połowie października lub na początku listopada. W sobotę w Radomiu odbył się zjazd regionalny Polskiego Stronnictwa Ludowego.

- Jesli chodzi o poziom sejmików samorządowych, to tutaj idziemy pod własną marką - jako Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Podobnie w zdecydowanej większości powiatów. Jeśli chodzi o wójtów, burmistrzów i prezydentów, to tutaj jesteśmy bardzo otwarci na tak zwane środowiska samorządowe, czyli często bezpartyjnych samorządowców, którzy do tej pory się sprawdzili. Będziemy starali się ich popierać. Oczywiście takich, którzy będą chcieli z nami współpracować. Jeśli chodzi o możliwość koalicji ze środowiskami samorządowymi na poziomie powiatów, to oczywiście dopuszczamy to. Polskie Stronnictwo Ludowe jest partią samorządową i najwazniejszymi dla nas partnerami są samorządowcy, natomiast oczywiście dopuszczamy możliwość rozmów z Platformą Obywatelską, Nowoczesną i z innymi ugrupowaniami, jeżeli w jakiejś przestrzeni będą zainteresowani współpracą - mówi marszałek Adam Struzik, wiceprezes PSL.

Marszałek Adam Struzik nie przejmuje się ostatnimi sondażami, które dają Polskiemu Stronnictwu Ludowemu zaledwie kilka procent poparcia. Wiceprezes PSL przypomina, że w poprzednich wyborach samorządowych ludowcy osiągnęli najlepszy wynik na Mazowszu.

- Nie obawiamy się konkiunkturalizmów. Jeśli jacyś kandydaci, czy obecnie funkcjonujący wójtowie, burmistrzowie, czy prezydenci widzą swój związek z Prawem i Sprawiedliwością, to mają do tego pełne prawo. Jeżeli to są dobrzy gospodarze, to nie będziemy na siłę wystawiać im konkurencji. Jesteśmy gotowi do dialogu i współpracy - zapewnia Adam Struzik.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

„Och, życie kocham cię nad życie”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 16 47
ONICO Warszawa 17 38
Jastrzębski Węgiel 17 37
Cerrad Czarni Radom 18 35
Aluron Virtu Warta Zawiercie 18 30
PGE Skra Bełchatów 17 24
GKS Katowice 18 24
Indykpol AZS Olsztyn 18 22
Trefl Gdańsk 15 20
Asseco Resovia Rzeszów 17 20
Cuprum Lubin 17 17
Chemik Bydgoszcz 18 16
MKS Będzin 18 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4