Na antenie: CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Steckiewicz
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /REGION/PSL ma plan na wybory

Informacje z regionu

PSL ma plan na wybory

12 luty 2018 / Tekst

Polskie Stronnictwo Ludowe w wyborach do sejmików idzie pod własnym szyldem - poinformował nas marszałek Mazowsza Adam Struzik, wiceprezes PSL. W wyborach do władz wykonawczych ludowcy nie wykluczają poparcia innych kandydatów.

fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom
fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom

Wybory samorządowe odbędą się w drugiej połowie października lub na początku listopada. W sobotę w Radomiu odbył się zjazd regionalny Polskiego Stronnictwa Ludowego.

- Jesli chodzi o poziom sejmików samorządowych, to tutaj idziemy pod własną marką - jako Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Podobnie w zdecydowanej większości powiatów. Jeśli chodzi o wójtów, burmistrzów i prezydentów, to tutaj jesteśmy bardzo otwarci na tak zwane środowiska samorządowe, czyli często bezpartyjnych samorządowców, którzy do tej pory się sprawdzili. Będziemy starali się ich popierać. Oczywiście takich, którzy będą chcieli z nami współpracować. Jeśli chodzi o możliwość koalicji ze środowiskami samorządowymi na poziomie powiatów, to oczywiście dopuszczamy to. Polskie Stronnictwo Ludowe jest partią samorządową i najwazniejszymi dla nas partnerami są samorządowcy, natomiast oczywiście dopuszczamy możliwość rozmów z Platformą Obywatelską, Nowoczesną i z innymi ugrupowaniami, jeżeli w jakiejś przestrzeni będą zainteresowani współpracą - mówi marszałek Adam Struzik, wiceprezes PSL.

Marszałek Adam Struzik nie przejmuje się ostatnimi sondażami, które dają Polskiemu Stronnictwu Ludowemu zaledwie kilka procent poparcia. Wiceprezes PSL przypomina, że w poprzednich wyborach samorządowych ludowcy osiągnęli najlepszy wynik na Mazowszu.

- Nie obawiamy się konkiunkturalizmów. Jeśli jacyś kandydaci, czy obecnie funkcjonujący wójtowie, burmistrzowie, czy prezydenci widzą swój związek z Prawem i Sprawiedliwością, to mają do tego pełne prawo. Jeżeli to są dobrzy gospodarze, to nie będziemy na siłę wystawiać im konkurencji. Jesteśmy gotowi do dialogu i współpracy - zapewnia Adam Struzik.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4