Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 13 listopada - święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, pierwsi męczennicy Polski
Częściowe zachmurzenie

6°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 100%

Wiatr: 22.53 km/h

 • 13 Lis 2018

  Rain 13°C 5°C

 • 14 Lis 2018

  Bardzo pochmurno 8°C 5°C

Radio Plus Radom /REGION/PSL ma plan na wybory

Informacje z regionu

PSL ma plan na wybory

12 luty 2018 / Tekst

Polskie Stronnictwo Ludowe w wyborach do sejmików idzie pod własnym szyldem - poinformował nas marszałek Mazowsza Adam Struzik, wiceprezes PSL. W wyborach do władz wykonawczych ludowcy nie wykluczają poparcia innych kandydatów.

fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom
fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom

Wybory samorządowe odbędą się w drugiej połowie października lub na początku listopada. W sobotę w Radomiu odbył się zjazd regionalny Polskiego Stronnictwa Ludowego.

- Jesli chodzi o poziom sejmików samorządowych, to tutaj idziemy pod własną marką - jako Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Podobnie w zdecydowanej większości powiatów. Jeśli chodzi o wójtów, burmistrzów i prezydentów, to tutaj jesteśmy bardzo otwarci na tak zwane środowiska samorządowe, czyli często bezpartyjnych samorządowców, którzy do tej pory się sprawdzili. Będziemy starali się ich popierać. Oczywiście takich, którzy będą chcieli z nami współpracować. Jeśli chodzi o możliwość koalicji ze środowiskami samorządowymi na poziomie powiatów, to oczywiście dopuszczamy to. Polskie Stronnictwo Ludowe jest partią samorządową i najwazniejszymi dla nas partnerami są samorządowcy, natomiast oczywiście dopuszczamy możliwość rozmów z Platformą Obywatelską, Nowoczesną i z innymi ugrupowaniami, jeżeli w jakiejś przestrzeni będą zainteresowani współpracą - mówi marszałek Adam Struzik, wiceprezes PSL.

Marszałek Adam Struzik nie przejmuje się ostatnimi sondażami, które dają Polskiemu Stronnictwu Ludowemu zaledwie kilka procent poparcia. Wiceprezes PSL przypomina, że w poprzednich wyborach samorządowych ludowcy osiągnęli najlepszy wynik na Mazowszu.

- Nie obawiamy się konkiunkturalizmów. Jeśli jacyś kandydaci, czy obecnie funkcjonujący wójtowie, burmistrzowie, czy prezydenci widzą swój związek z Prawem i Sprawiedliwością, to mają do tego pełne prawo. Jeżeli to są dobrzy gospodarze, to nie będziemy na siłę wystawiać im konkurencji. Jesteśmy gotowi do dialogu i współpracy - zapewnia Adam Struzik.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

6°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 100%

Wiatr: 22.53 km/h

 • 13 Lis 2018

  13°C 5°C

 • 14 Lis 2018

  8°C 5°C

ARTYSTA TYGODNIA

„Pieśń konfederatów barskich”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 6 18
Cerrad Czarni Radom 6 15
Jastrzębski Węgiel 6 10
Stocznia Szczecin 4 9
ONICO Warszawa 4 9
Aluron Virtu Warta Zawiercie 6 9
PGE Skra Bełchatów 6 9
Trefl Gdańsk 5 8
GKS Katowice 5 7
Indykpol AZS Olsztyn 6 7
Cuprum Lubin 6 6
Chemik, Bygdoszcz 6 5
MKS Będzin 6 4
Asseco Resovia Rzeszów 6 1

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA