Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Magda Gliszczyńska, Wojtek Sałek
Patron dnia: 23 lutego - św. Polikarp, biskup i męczennik
Bardzo pochmurno

-3°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 57%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 23 Lut 2018

    Bardzo pochmurno -2°C -7°C

  • 24 Lut 2018

    Śnieg -4°C -9°C

Radio Plus Radom /REGION/PSL ma plan na wybory

Informacje z regionu

PSL ma plan na wybory

12 luty 2018 / Tekst

Polskie Stronnictwo Ludowe w wyborach do sejmików idzie pod własnym szyldem - poinformował nas marszałek Mazowsza Adam Struzik, wiceprezes PSL. W wyborach do władz wykonawczych ludowcy nie wykluczają poparcia innych kandydatów.

fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom
fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom

Wybory samorządowe odbędą się w drugiej połowie października lub na początku listopada. W sobotę w Radomiu odbył się zjazd regionalny Polskiego Stronnictwa Ludowego.

- Jesli chodzi o poziom sejmików samorządowych, to tutaj idziemy pod własną marką - jako Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Podobnie w zdecydowanej większości powiatów. Jeśli chodzi o wójtów, burmistrzów i prezydentów, to tutaj jesteśmy bardzo otwarci na tak zwane środowiska samorządowe, czyli często bezpartyjnych samorządowców, którzy do tej pory się sprawdzili. Będziemy starali się ich popierać. Oczywiście takich, którzy będą chcieli z nami współpracować. Jeśli chodzi o możliwość koalicji ze środowiskami samorządowymi na poziomie powiatów, to oczywiście dopuszczamy to. Polskie Stronnictwo Ludowe jest partią samorządową i najwazniejszymi dla nas partnerami są samorządowcy, natomiast oczywiście dopuszczamy możliwość rozmów z Platformą Obywatelską, Nowoczesną i z innymi ugrupowaniami, jeżeli w jakiejś przestrzeni będą zainteresowani współpracą - mówi marszałek Adam Struzik, wiceprezes PSL.

Marszałek Adam Struzik nie przejmuje się ostatnimi sondażami, które dają Polskiemu Stronnictwu Ludowemu zaledwie kilka procent poparcia. Wiceprezes PSL przypomina, że w poprzednich wyborach samorządowych ludowcy osiągnęli najlepszy wynik na Mazowszu.

- Nie obawiamy się konkiunkturalizmów. Jeśli jacyś kandydaci, czy obecnie funkcjonujący wójtowie, burmistrzowie, czy prezydenci widzą swój związek z Prawem i Sprawiedliwością, to mają do tego pełne prawo. Jeżeli to są dobrzy gospodarze, to nie będziemy na siłę wystawiać im konkurencji. Jesteśmy gotowi do dialogu i współpracy - zapewnia Adam Struzik.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 57%

Wiatr: 17.70 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

Hard to Say I'm Sorry

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 21 58
PGE Skra Bełchatów 21 47
ONICO Warszawa 21 47
Asseco Resovia Rzeszów 21 42
Trefl Gdańsk 21 40
Indykpol AZS Olsztyn 21 36
Jastrzębski Węgiel 21 34
Cuprum Lubin 21 33
Cerrad Czarni Radom 21 29
GKS Katowice 21 26
Espadon Szczecin 21 25
Aluron Virtu Warta Zawiercie 21 23
MKS Będzin 21 19
Łuczniczka Bydgoszcz 21 19
Dafi Społem Kielce 21 14
BBTS Bielsko-Biała 21 10

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA