Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /REGION/PSL przygotowuje się do wyborów

Informacje z regionu

PSL przygotowuje się do wyborów

30 sierpień 2016 / Tekst

Najbliższe wybory samorządowe będą kluczowe dla ruchu ludowego - uważa Adam Struzik, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego w województwie mazowieckim. Jednocześnie zaapelował o tworzenie list wyborczych do rad gmin i sejmiku w poszczególnych regionach. 

- Samorząd to ostatni bastion demokracji. Wprawdzie ostatnie wybory parlamentarne pozwoliły nam przetrwać w Sejmie, ale 16 mandatów nas nie satysfakcjonuje. Dlatego chcemy odbudować stronnictwo na bazie samorządowej. W historii PSL samorządy odgrywały zawsze dużą rolę. Wincenty Witos zanim został premierem był wójtem. Dlatego przez aktywność w samorządzie chcemy budować Polskę - powiedział Adam Struzik:

W województwie mazowieckim ludowcy przeprowadzają w swoich strukturach partyjnych wybory w gminach i powiatach. - Stawiamy na ludzi sprawdzonych i wykształconych. Chciałbym, by po jesiennym kongresie PSL przystąpić do budowania list wyborczych. To nie może odbywać się miesiąc, czy dwa przed wyborami. Na listach nie mogą być ludzie przypadkowi, ale muszą to być najlepsi z najlepszych - powiedział szef mazowieckich struktur PSL:

Kilka dni temu odbyły się wybory prezesów PSL w Radomiu i powiecie radomskim. W mieście strukturami ludowców będzie kierował Józef Bakuła (dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu), a w powiecie Mirosław Ślifirczyk (starosta radomski).

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4