Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 25 maja - św. Grzegorz VII, papież
Radio Plus Radom /REGION/Radio Plus Radom z nową częstotliwością w Kozienicach

Informacje z regionu

Radio Plus Radom z nową częstotliwością w Kozienicach

09 styczeń 2019 / Tekst

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na wczorajszym posiedzeniu rozstrzygnęła konkurs i przyznała częstotliwość 97,9 MHz Diecezji Radomskiej, która rozszerzy zasięg nadawania Radia Plus Radom o Kozienice i ziemię kozienicką.

Dzięki tej decyzji mieszkańcy Kozienic i okolic będą mogli słuchać naszych audycji, a rozgłośnia zobowiązała się rozszerzyć tematykę informacji oraz audycji publicystycznych o sprawy odnoszące się do spraw Kozienic, okolicznych gmin i parafii.

Od 25 lat istnienia naszej rozgłośni jej silną stroną jest współpraca z lokalnymi samorządami, parafiami, stowarzyszeniami i organizacjami pozarządowymi oraz placówkami kulturalnymi i oświatowymi. Pragniemy nadal rozwijać model naszej pracy dziennikarskiej i poruszać ważne tematy wsłuchując się w problemy lokalnych społeczności ziemi kozienickiej.

- O częstotliwość w Kozienicach staraliśmy się od dłuższego czasu dlatego bardzo nas cieszy decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Chcemy wykorzystać najlepsze doświadczenie pracy naszych dziennikarzy lokalnych. Chcemy wsłuchiwać się w problemy, ważne sprawy, by podejmować je na antenie, a dzięki temu umożliwić również wszystkim słuchaczom poznawanie spraw, walorów turystycznych, przyrodniczych, kulturalnych, tego co dzieje się w Kozienicach - powiedział dyrektor Radia Plus Radom, ks. Jacek Wieczorek.

Po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń i uzgodnień w ciągu trzech miesięcy powinniśmy uruchomić nadawanie sygnału rozgłośni, a w międzyczasie otworzymy lokalny oddział redakcji w Kozienicach, do której ogłosiliśmy nabór na stanowisko dziennikarza reportera.

W procesie koncesyjnym oprócz Diecezji Radomskiej brały udział cztery podmioty: Mazowsze FM, International Communication, Radio Rekord Fm i Eurozet.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4