Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 marca - św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny
Radio Plus Radom /REGION/Radio Plus Radom z nową częstotliwością w Kozienicach

Informacje z regionu

Radio Plus Radom z nową częstotliwością w Kozienicach

09 styczeń 2019 / Tekst

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na wczorajszym posiedzeniu rozstrzygnęła konkurs i przyznała częstotliwość 97,9 MHz Diecezji Radomskiej, która rozszerzy zasięg nadawania Radia Plus Radom o Kozienice i ziemię kozienicką.

Dzięki tej decyzji mieszkańcy Kozienic i okolic będą mogli słuchać naszych audycji, a rozgłośnia zobowiązała się rozszerzyć tematykę informacji oraz audycji publicystycznych o sprawy odnoszące się do spraw Kozienic, okolicznych gmin i parafii.

Od 25 lat istnienia naszej rozgłośni jej silną stroną jest współpraca z lokalnymi samorządami, parafiami, stowarzyszeniami i organizacjami pozarządowymi oraz placówkami kulturalnymi i oświatowymi. Pragniemy nadal rozwijać model naszej pracy dziennikarskiej i poruszać ważne tematy wsłuchując się w problemy lokalnych społeczności ziemi kozienickiej.

- O częstotliwość w Kozienicach staraliśmy się od dłuższego czasu dlatego bardzo nas cieszy decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Chcemy wykorzystać najlepsze doświadczenie pracy naszych dziennikarzy lokalnych. Chcemy wsłuchiwać się w problemy, ważne sprawy, by podejmować je na antenie, a dzięki temu umożliwić również wszystkim słuchaczom poznawanie spraw, walorów turystycznych, przyrodniczych, kulturalnych, tego co dzieje się w Kozienicach - powiedział dyrektor Radia Plus Radom, ks. Jacek Wieczorek.

Po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń i uzgodnień w ciągu trzech miesięcy powinniśmy uruchomić nadawanie sygnału rozgłośni, a w międzyczasie otworzymy lokalny oddział redakcji w Kozienicach, do której ogłosiliśmy nabór na stanowisko dziennikarza reportera.

W procesie koncesyjnym oprócz Diecezji Radomskiej brały udział cztery podmioty: Mazowsze FM, International Communication, Radio Rekord Fm i Eurozet.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Josephine"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 22 56
ONICO Warszawa 22 51
Jastrzębski Węgiel 22 47
Cerrad Czarni Radom 22 39
PGE Skra Bełchatów 23 38
Aluron Virtu Warta Zawiercie 22 37
GKS Katowice 22 32
Asseco Resovia Rzeszów 22 32
Indykpol AZS Olsztyn 23 30
Trefl Gdańsk 22 27
Chemik Bydgoszcz 22 19
Cuprum Lubin 22 17
MKS Będzin 22 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4