Na antenie: PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Katarzyna Kozimor
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /REGION/Radni nie chcą podwyżek dla lekarzy

Informacje z regionu

Radni nie chcą podwyżek dla lekarzy

15 luty 2018 / Tekst

Koneccy radni podczas nadzwyczajnej sesji przyjęli stanowisko, w którym nie zgadzają się na podwyżki dla lekarzy, jakie obiecał im dyrektor szpitala. Wcześniej podobną uchwałę przyjął zarząd powiatu.

Radni nie chcą podwyżek dla lekarzy
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

Część pracujących w koneckim szpitalu lekarzy wypowiedziała klauzulę opt-out. Zażądali wzrostu płac z 4.906 zł do 9 tys. zł brutto. Po trudnych negocjacjach dyrektor szpitala przystał na warunki medyków, bo bał się, że odmowa sparaliżuje prace lecznicy. Społeczna rada szpitala pozytywnie zaopiniowała proponowane podwyżki. Jednak dzisiaj zarówno zarząd powiatu, jak i rada powiatu negatywnie ustosunkowały się do podwyżek. Jak tłumaczył podczas sesji Wojciech Przybylski, dyrektor szpitala, na samo zrealizowanie podwyżek trzeba będzie znaleźć dodatkowe 10 mln zł. Zaznaczył jednak, że stratę planowaną na około 16 mln zł można będzie zniwelować poprzez realizację większej ilości świadczeń nielimitowanych, za które zapłaci NFZ. Sugerował również, że szpital mógłby zrezygnować z deficytowych działalności takich jak np. prowadzenie zakładu opiekuńczo-leczniczego czy hospicjum. Obydwie przynoszą w ciągu roku ponad 1,6 mln zł straty, wyjaśniał Wojciech Przybylski.

Wyjaśnień dyrektora słuchał z uwagą m.in. radny Michał Cichocki. Przyznał jednak, że dyskusja podczas sesji rady jest nieco spóźniona, bo jak deklarował dyrektor, decyzja w tej sprawie już została podjęta.

Ostatecznie jednak rada podzieliła pogląd zarządu powiatu. Podjęta większością głosów uchwała zawiera stanowisko, w którym radni nie akceptują proponowanych podwyżek, ponieważ mogą one skutkować utratą płynności finansowej szpitala. A powstałej w wyniku podwyżek płac lekarzy straty finansowej jednostki, powiat nie jest w stanie pokryć, przekonywał starosta konecki Bogdan Soboń.

Dyrektor szpitala twierdził podczas sesji, że podpisze jutro umowy z lekarzami na wynegocjowanych przez nich warunkach. Starosta Bogdan Soboń nie przesądzał jednak sprawy. Liczył, że dyrektor weźmie pod uwagę stanowisko zarządu i rady, w którym sugerowano, by pensje lekarzy wzrosły maksymalnie do kwoty 7 tys. zł.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4