Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 15 grudnia - bł. Jan Karol Steeb, prezbiter
Bardzo pochmurno

1°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 73%

Wiatr: 28.97 km/h

 • 15 Gru 2018

  Pochmurno 1°C -2°C

 • 16 Gru 2018

  Pochmurno -1°C -2°C

Radio Plus Radom /REGION/Radni nie chcą podwyżek dla lekarzy

Informacje z regionu

Radni nie chcą podwyżek dla lekarzy

15 luty 2018 / Tekst

Koneccy radni podczas nadzwyczajnej sesji przyjęli stanowisko, w którym nie zgadzają się na podwyżki dla lekarzy, jakie obiecał im dyrektor szpitala. Wcześniej podobną uchwałę przyjął zarząd powiatu.

Radni nie chcą podwyżek dla lekarzy
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

Część pracujących w koneckim szpitalu lekarzy wypowiedziała klauzulę opt-out. Zażądali wzrostu płac z 4.906 zł do 9 tys. zł brutto. Po trudnych negocjacjach dyrektor szpitala przystał na warunki medyków, bo bał się, że odmowa sparaliżuje prace lecznicy. Społeczna rada szpitala pozytywnie zaopiniowała proponowane podwyżki. Jednak dzisiaj zarówno zarząd powiatu, jak i rada powiatu negatywnie ustosunkowały się do podwyżek. Jak tłumaczył podczas sesji Wojciech Przybylski, dyrektor szpitala, na samo zrealizowanie podwyżek trzeba będzie znaleźć dodatkowe 10 mln zł. Zaznaczył jednak, że stratę planowaną na około 16 mln zł można będzie zniwelować poprzez realizację większej ilości świadczeń nielimitowanych, za które zapłaci NFZ. Sugerował również, że szpital mógłby zrezygnować z deficytowych działalności takich jak np. prowadzenie zakładu opiekuńczo-leczniczego czy hospicjum. Obydwie przynoszą w ciągu roku ponad 1,6 mln zł straty, wyjaśniał Wojciech Przybylski.

Wyjaśnień dyrektora słuchał z uwagą m.in. radny Michał Cichocki. Przyznał jednak, że dyskusja podczas sesji rady jest nieco spóźniona, bo jak deklarował dyrektor, decyzja w tej sprawie już została podjęta.

Ostatecznie jednak rada podzieliła pogląd zarządu powiatu. Podjęta większością głosów uchwała zawiera stanowisko, w którym radni nie akceptują proponowanych podwyżek, ponieważ mogą one skutkować utratą płynności finansowej szpitala. A powstałej w wyniku podwyżek płac lekarzy straty finansowej jednostki, powiat nie jest w stanie pokryć, przekonywał starosta konecki Bogdan Soboń.

Dyrektor szpitala twierdził podczas sesji, że podpisze jutro umowy z lekarzami na wynegocjowanych przez nich warunkach. Starosta Bogdan Soboń nie przesądzał jednak sprawy. Liczył, że dyrektor weźmie pod uwagę stanowisko zarządu i rady, w którym sugerowano, by pensje lekarzy wzrosły maksymalnie do kwoty 7 tys. zł.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

1°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 73%

Wiatr: 28.97 km/h

 • 15 Gru 2018

  1°C -2°C

 • 16 Gru 2018

  -1°C -2°C

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
Cerrad Czarni Radom 10 21
ONICO Warszawa 11 21
Jastrzębski Węgiel 10 19
PGE Skra Bełchatów 10 18
Aluron Virtu Warta Zawiercie 10 17
Stocznia Szczecin 9 15
Trefl Gdańsk 10 14
Indykpol AZS Olsztyn 10 13
GKS Katowice 10 12
Chemik Bydgoszcz 9 11
Cuprum Lubin 11 8
MKS Będzin 11 6
Asseco Resovia Rzeszów 10 6

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA