Na antenie: ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Razem dla Papryki

Informacje z regionu

Razem dla Papryki

30 lipiec 2018 / Tekst

"Razem dla Papryki" - pod takim hasłem odbyło się spotkania inicjacyjne gruby roboczej, której celem będzie wsparcie finansowe planowanych przez Zrzeszenie Producentów Papryki działań promocyjnych. - To wszystko ma się przyczynić do rozwoju naszych gmin i gospodarstw, które zajmują się produkcją warzyw w tunelach, ze szczególnym uwzględnieniem papryki - mówi Paweł Myziak, wiceprezes Zarządu Zrzeszenia Producentów Papryki RP.

Paweł Myziak
Paweł Myziak

Spotkanie odbyło się z inicjatywy wójta Potworowa Marka Klimka. Udział w nim wzięli samorządowcy z Przytyka, Klwowa, Rusinowa, Radzanowa, Starej Błotnicy.

W trakcie spotkania wójt Marek Klimek poinformował zebranych o pozyskaniu przez Zrzeszenie Producentów Papryki RP środków finansowych z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw dla promowania sztandarowego produktu subregionu – papryki.

Podczas spotkania jego uczestnicy ustalili najważniejsze kwestie związane z promocją papryki i regionu. Dalsze szczegóły będą ustalane na kolejnych spotkaniach na które ponownie zostaną zaproszeni wójtowie gmin, którzy nie przybyli na spotkanie inicjujące oraz przedstawiciel władz powiatów: Przysucha, Białobrzegi i Radom.

Południe Mazowsza jest największym producentem papryki pod osłonami w Europie Środkowo-Wschodniej. W Polsce produkuje się 90 tys. ton papryki, z czego 70 tys. ton w regionie radomskim.

Z wójtem Markiem Klimkiem i Pawłem Myziakiem, wiceprezesem Zarządu Zrzeszenia Producentów Papryki RP, rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4