Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /REGION/Rodakom na święta

Informacje z regionu

Rodakom na święta

24 listopad 2018 / Tekst

Jeszcze do 6 grudnia można wesprzeć Polaków na Litwie w ramach akcji "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach". To już piąta edycja.

Rodakom na święta
fot. Radio Plus Radom

Inicjatywa zrodziła się podczas pielgrzymki Suwałki - Wilno. - W trakcie tego marszu do cudownego obrazu spotykaliśmy wielu rodaków, którzy wychodzili do nas pozdrowić nas, zamienić kilka słów, poczęstować łykiem kompotu, przyjąć na nocleg i na tym szlaku pielgrzymkowym wyszła do nas starsza pani, która miała na tacy przygotowane przez siebie kanapki i marchewki ze swojego ogródka. To tak nas wzruszyło, że zrodził się ten pomysł na pomoc naszym rodakom - wspomina koordynatorka w regionie radomskim Teodozja Bień.

Potrzeby są duże. Teodozja Bień porównuje status materialny rodaków do Polski lat 60-tych. Brak jest kanalizacji, chleb jest bardzo drogi, a podstawą diety są ziemniaki. Mimo biedy Polacy ci pamiętają o swoich korzeniach. - Jesteśmy im wdzięczni za rozpowszechnianie polskiej mowy, za utrwalanie historii, za trud życia. Uważam ich za współczesnych bohaterów najczystszej postaci.Od tych ludzi uczę się patriotyzmu i wiary - mówi koordynatorka akcji.

W tym roku pomoc trafi do szkoły w miejscowości Soleczniki. Zbiórka obejmuje słodycze, herbatę, kawę i konserwy.  Punkt zbiórki w regionie radomskim znajduje się w siedzibie Caritas przy ul. Stawnej 27 w Jedliński. Należy to wcześniej uzgodnić telefonicznie - nr 660 890 415.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4