Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /REGION/Rośnie popularność wolontariatów pracowniczych

Informacje z regionu

Rośnie popularność wolontariatów pracowniczych

15 maj 2019 / Tekst

Mimo niesprzyjającej pogody kilkunastu wolontariuszy z Enei Wytwarzanie i Urzędu Miejskiego w Kozienicach zebrało się żeby bezinteresownie zmienić obliczę ogródka przed PSP 2 w Kozienicach.

Kamil Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora/Radio Plus Radom

Coraz więcej firm daje możliwość swoim pracownikom spełniać się nie tylko zawodowo, ale również poza miejscem pracy. Tak jest np. w gminie Kozienice gdzie do działającego już od dłuższego czasu Wolontariatu Enei Wytwarzanie dołączył właśnie wolontariat pracowników Urzędu Miejskiego.

Pracodawcy często oferują swoim pracownikom dodatkową formę samorealizacji w postaci wolontariatów, ponieważ jest to świetne narzędzie do budowania pozytywnego wizerunku ich zakładu pracy. Z kolei wolontariusze poprzez bezinteresowną pomoc innym mają możliwość uzyskania osobistej satysfakcji i zintegrować lokalną społeczność.

Spółka Enea Wytwarzanie, do której należy m.in. Elektrownia Kozienice nadała swojemu wolontariatowi formę prawną. – Wolontariusze mają podpisane porozumienia, a Prezes udostępnia im pięć dni wolnych na swoje działania – mówiła Justyna Tkaczyk Kurek, koordynator Wolontariatu Pracowniczego w Enei Wytwarzanie. – Dzisiaj wolontariusz to nie jest osoba, której nie chce się siedzieć przy biurku i w ten sposób ucieka z pracy, ale działa on z korzyścią dla lokalnej społeczności i swojego pracodawcy – dodaje.

Na skutek listu intencyjnego podpisanego przez Gminę Kozienice i Eneę Wytwarzanie również w Urzędzie Miejskim w Kozienicach swoją działalność rozpoczął wolontariat. Już teraz należy do niego kilkanaście osób:

- Chcemy czerpać jak najwięcej doświadczeń od koleżanek i kolegów z Enei w zakresie bezinteresownej pomocy – mówił zastępca Burmistrza Gminy Kozienice Mirosław Pułkowski.

Doskonałą okazją do tego była dzisiejsza akcja rewitalizacji ogródka przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Kozienicach. W ramach wykonanych prac została wykoszona trawa, wypielone chwasty oraz zasadzone nowe, piękne rośliny. Były to między innymi: klon palmowy, choinka syberyjska, trzmieliny, kosodrzewiny na pniu, sosna bośniacka, głóg, świerk, karagena, miłorząb a także pęchęrznica. Całość została zabezpieczona przed chwastami, udekorowana korą i kostką ozdobną.

Na pewno nie była to ostatnia wspólna akcja wolontariuszy na terenie Kozienic.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4