Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 23 lutego - św. Polikarp, biskup i męczennik
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Radio Plus Radom /REGION/S. Karczewski: Do polityki nie dla pieniędzy

Informacje z regionu

S. Karczewski: Do polityki nie dla pieniędzy

10 lipiec 2018 / Tekst

- My mamy służyć Polakom, a nie te stanowiska mają służyć nam - tak marszałek Senatu Stanisław Karczewski skomentował decyzję Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości o zakazie kandydowania w wyborach samorządowych dla osób ze spółek Skarbu Państwa.

S. Karczewski: Do polityki nie dla pieniędzy
fot. stanislawkarczewski.pl

O decyzji tej poinformował media prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Osoby, które funkcjonują w spółkach Skarbu Państwa, nie będą kandydowały z list PiS na żadnym szczeblu samorządu. Zapadła decyzja, zgodnie z naszymi deklaracjami, które składaliśmy już niejednokrotnie i które ja składałem. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy, ci którzy funkcjonują w spółkach, są przez nas szanowani, jeżeli dobrze wykonują swoje obowiązki, ale nie będziemy łączyć tych dwóch funkcji. To znaczy, że te osoby nie będą kandydowały na żadnym szczeblu samorządu - powiedział Jarosław Kaczyński.

Zgadza się z tym w pełni marszałek Senatu. - To jest oddzielenie pracy w spółkach Skarbu Państwa od pracy samorządowej. Ja też od aktywności samorządowej rozpoczynałem swoją działalność polityczną. Ta aktywność nie powinna być nastawiona na zysk, na bogacenie się. My mamy służyć Polakom, a nie te stanowiska mają służyć nam. Stąd również bardzo symboliczne, ale znaczące obniżenie pensji posłom, senatorom, również prezydium Sejmu i Senatu, żeby pokazać nie tylko Polakom, że do polityki nie powinno się iść dla pieniędzy, ale też tym, którzy wybierają się, którzy chcą rozpocząć działalność polityczną, że jeżeli chcą się bogacić, z przodu głowy mają swoją karierę finansową, a nie polityczną w sensie dbałości o interes publiczny, to nie powinni do polityki się zabierać - powiedział nam Stanisław Karczewski. 

Marszałek Senatu zapowiedział, że w najbliższym czasie poznamy kandydatów PiS do sejmików ale także na wójtów i burmistrzów. Ze Stanisławem Karczewskim rozmawialiśmy także o referendum konstytucyjnym, kontrowersjach wokół sędzi Małogorzaty Gersdorf i o proteście policjantów.

 

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

Raindrops Keep Fallin' On My Head

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 17 47
ONICO Warszawa 18 41
Jastrzębski Węgiel 18 40
Cerrad Czarni Radom 19 35
Aluron Virtu Warta Zawiercie 18 30
PGE Skra Bełchatów 18 27
GKS Katowice 19 27
Asseco Resovia Rzeszów 18 23
Indykpol AZS Olsztyn 19 22
Trefl Gdańsk 16 20
Chemik Bydgoszcz 19 19
Cuprum Lubin 18 17
MKS Będzin 19 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4