Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 15 listopada - św. Albert Wielki, biskup i doktor Kościoła
Pochmurno

7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 88%

Wiatr: 22.53 km/h

 • 15 Lis 2018

  Bardzo pochmurno 7°C 3°C

 • 16 Lis 2018

  Bardzo pochmurno 3°C -2°C

Radio Plus Radom /REGION/S. Karczewski: Do polityki nie dla pieniędzy

Informacje z regionu

S. Karczewski: Do polityki nie dla pieniędzy

10 lipiec 2018 / Tekst

- My mamy służyć Polakom, a nie te stanowiska mają służyć nam - tak marszałek Senatu Stanisław Karczewski skomentował decyzję Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości o zakazie kandydowania w wyborach samorządowych dla osób ze spółek Skarbu Państwa.

S. Karczewski: Do polityki nie dla pieniędzy
fot. stanislawkarczewski.pl

O decyzji tej poinformował media prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Osoby, które funkcjonują w spółkach Skarbu Państwa, nie będą kandydowały z list PiS na żadnym szczeblu samorządu. Zapadła decyzja, zgodnie z naszymi deklaracjami, które składaliśmy już niejednokrotnie i które ja składałem. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy, ci którzy funkcjonują w spółkach, są przez nas szanowani, jeżeli dobrze wykonują swoje obowiązki, ale nie będziemy łączyć tych dwóch funkcji. To znaczy, że te osoby nie będą kandydowały na żadnym szczeblu samorządu - powiedział Jarosław Kaczyński.

Zgadza się z tym w pełni marszałek Senatu. - To jest oddzielenie pracy w spółkach Skarbu Państwa od pracy samorządowej. Ja też od aktywności samorządowej rozpoczynałem swoją działalność polityczną. Ta aktywność nie powinna być nastawiona na zysk, na bogacenie się. My mamy służyć Polakom, a nie te stanowiska mają służyć nam. Stąd również bardzo symboliczne, ale znaczące obniżenie pensji posłom, senatorom, również prezydium Sejmu i Senatu, żeby pokazać nie tylko Polakom, że do polityki nie powinno się iść dla pieniędzy, ale też tym, którzy wybierają się, którzy chcą rozpocząć działalność polityczną, że jeżeli chcą się bogacić, z przodu głowy mają swoją karierę finansową, a nie polityczną w sensie dbałości o interes publiczny, to nie powinni do polityki się zabierać - powiedział nam Stanisław Karczewski. 

Marszałek Senatu zapowiedział, że w najbliższym czasie poznamy kandydatów PiS do sejmików ale także na wójtów i burmistrzów. Ze Stanisławem Karczewskim rozmawialiśmy także o referendum konstytucyjnym, kontrowersjach wokół sędzi Małogorzaty Gersdorf i o proteście policjantów.

 

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 88%

Wiatr: 22.53 km/h

 • 15 Lis 2018

  7°C 3°C

 • 16 Lis 2018

  3°C -2°C

ARTYSTA TYGODNIA

„Pieśń konfederatów barskich”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 7 20
Cerrad Czarni Radom 7 18
Jastrzębski Węgiel 7 13
Stocznia Szczecin 6 12
ONICO Warszawa 6 12
Aluron Virtu Warta Zawiercie 7 12
PGE Skra Bełchatów 7 12
Indykpol AZS Olsztyn 7 10
Trefl Gdańsk 6 8
GKS Katowice 6 7
Cuprum Lubin 7 6
Chemik, Bygdoszcz 7 5
MKS Będzin 7 4
Asseco Resovia Rzeszów 7 2

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA