Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /REGION/Wieniawa chce przesunięcia S12 na południe

Informacje z regionu

Wieniawa chce przesunięcia S12 na południe

14 listopad 2018 / Tekst

W Wieniawie odbyło się kolejne spotkanie w sprawie przebiegu trasy S12. Mieszkańcy i władze gminy popierają wariant niebieski (południowy) pod warunkiem przesunięcia 4-kilometrowego odcinka od Jabłonicy i Zawad na południe.

- W sprawie wariantu niebieskiego mieszkańcy i samorząd mówią jednym głosem przy założeniu jego korekty na południe od Jabłonicy i Zawad. Oczywiście projektanci twierdzą, że jest to niemożliwe, choć projektowali tamtędy korytarz brązowy. Zwróciliśmy na to uwagę. Jako przyczynę braku odpowiedzi na nasze pisma GDDKiA wskazuje brak możliwości technicznych zmiany projektu we wskazanym przez nas zakresie twierdząc, ze robili go laicy – komentuje wójt Krzysztof Sobczak.

Wariant niebieski przebiega przez południową część gminy - na południe od obecnego śladu DK12. Ze "starą dwunastką" pokrywa się w okolicach miejscowości Zawady.

Wariant żółty znajduje się w północnej części gminy Wieniawa. Przebiega w okolicach Komorowa, Kamienia Dużego i Kłudna, a następnie skręca na południe, gdzie przecina tory kolejowe.

Wariant czerwony również przebiega w okolicach Komorowa i Kamienia Dużego, ale następnie skręca na południe i przecina linię kolejową między Sokolnikami Mokrymi i Sokolnikami Suchymi. Dalszy odcinek przebiega na południe od Wieniawy i Jabłonicy.

Dokładny przebieg tras znajdziecie tutaj: WARIANT NIEBIESKI, WARIANT ŻÓŁTY, WARIANT CZERWONY.

Mieszkańcy i władze gminy mają wkrótce otrzymać odpowiedź od Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad z powodami odstąpienia od proponowanej przez nich wersji.

Wójt Sobczak zwraca uwagę, że pozostałe warianty – żółty i czerwony – będą trudne do realizacji.

- Szereg sytuacji spornych i sprzeciwów. Można zauważyć, że będą one bardzo kosztowne - wiadukty nad obecną DK12, torami kolejowymi, rzeką, przebudowa dużego odcinka starej 12 – wyjaśnia.

Wójt dodaje, że wariant niebieski jest dla gminy optymalny pod warunkiem zmiany 4-kilometrowego odcinka. Chodzi o fragment od węzła przy granicy z gminą Wolanów do przecięcia z drogą powiatową Jabłonica – Ryków. Proponuje przesunięcie drogi na południe od Zawad i Jabłonicy.

- Mam jednak wrażenie, że większy problem stanowią dla nich te 4 kilometry i święty spokój niż konieczność forsowania wszystkich trzech wariantów w wersji zaproponowanej obecnie, z towarzyszącymi im sprzeciwami i sporami... – kończy wójt Sobczak.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4