Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 19 czerwca - święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Radio Plus Radom /REGION/Są pieniądze na dechy i bocianie gniazdo

Informacje z regionu

Są pieniądze na dechy i bocianie gniazdo

11 czerwiec 2019 / Tekst

Zakup nowej drewnianej podłogi do tańca sfinansowany zostanie dzięki pieniądzom z grantów sołeckich. Ale nie tylko. Ze wsparcia cieszą się mieszkańcy trzech sołectw gminy Poświętne.

Są pieniądze na dechy i bocianie gniazdo
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

Gmina Poświętne otrzyma dofinansowanie na realizację trzech zadań w ramach grantów sołeckich. Dzięki środkom z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego każda z inicjatywy może liczyć na wsparcie w wysokości 10 tys. zł. – Wsparcie na realizację swych zadań otrzymają sołectwa: Poświętne, Buczek oraz Brudzewice i Brudzewice Kolonia (wspólny wniosek). Tym samym na terenie tych sołectw przeprowadzone zostaną lokalne inicjatywy związane z zakupami materiałów lub budową małej architektury, ale również z organizacją wydarzeń integrujących mieszkańców – wyjaśnia wójt Michał Franas.

Na co konkretnie wydane zostaną pieniądze w ramach grantów sołeckich w gminie Poświętne?

W przypadku sołectwa Poświętne pozyskane środki przeznaczone zostaną na zakup nowej drewnianej podłogi do tańca oraz organizację na nich wydarzenia promującego muzykę i tańce ludowe pn. „Tańce na dechach”.

Mieszkańcy sołectwa Buczek będą się już wkrótce cieszyć ogrodzeniem istniejącego w centrum miejscowości placu zabaw. Ponadto zorganizowane zostanie dla wszystkich integracyjne spotkanie przy grillu i miejscowej altanie z udziałem animatorów zabaw i wynajętych atrakcji dla dzieci.

Wnioskując wspólnie o środki z grantów sołeckich mieszkańcy Brudzewic oraz Brudzewic Kolonii postanowili wspomóc organizację corocznego Święta Pieczonego Ziemniaka przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brudzewicach. Ponadto z pozyskanych środków zakupione zostaną liczne sprzęty i urządzenia kuchenne, które nie tylko w tym roku, ale równie w przyszłości ułatwią organizację wielu lokalnych wydarzeń. Z kolei z myślą wyłącznie o dzieciach powstaną na stałe przy budynku szkoły dwa nowe urządzenia do zabawy: bujak oraz huśtawka bocianie gniazdo.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4