Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /REGION/Są podwyżki dla lekarzy

Informacje z regionu

Są podwyżki dla lekarzy

16 luty 2018 / Tekst

Dyrektor koneckiego szpitala, mimo sprzeciwu zarządu i rady powiatu, dał podwyżki lekarzom.

Są podwyżki dla lekarzy
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

Jeszcze wczoraj zwołana została nadzwyczajna sesja Rady Powiatu w Końskich. Podczas obrad radni, podobnie jak wcześniej zarząd, przyjęli uchwałę, w której nie zgadzali się na wynegocjowane przez lekarzy podwyżki. Sugerowali, że medycy powinni zarabiać nie 9, ale 7 tys. zł. Dyrektor szpitala Wojciech Przybylski dziś rano przedstawił lekarzom sugestie radnych i zarządu. Medycy jednak nie chcieli słyszeć o zmianie ustaleń w sprawie podwyżek. Dlatego przyparty do muru dyrektor zgodził się na żądania płacowe medyków. Gdyby tego nie zrobił, lecznicy groziłby paraliż, bo większość pracujących tu lekarzy wypowiedziała umowy opt-out.

Wcześniej pensja podstawowa lekarzy wynosiła 4 tys. 906 zł. Teraz już 9 tys. zł. A to oznacza, że szpital na same podwyżki będzie potrzebował dodatkowych 10 mln zł. Łącznie strata za ten rok może wynieść nawet 16 mln. Jak zapewnia dyrektor, pieniędzy na funkcjonowanie placówki można szukać nie tylko poprzez zwiększoną ilość świadczeń nielimitowanych, ale również dzięki ograniczeniu deficytowej działalności placówki. Taką są m.in. zakład opiekuńczo-leczniczy i hospicjum. Łącznie generują straty na poziomie 1,6 mln.

O kondycji koneckiego szpitala i sposobach znalezienia pieniędzy na jego finansowanie dyskutował będzie w przyszłym tygodniu zarząd powiatu. Bo to właśnie powiat będzie musiał z czasem pokryć ewentualne straty koneckiej lecznicy.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4