Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 czerwca - św. Alojzy Gonzaga, zakonnik
Radio Plus Radom /REGION/Sadowników walka o przeżycie

Informacje z regionu

Sadowników walka o przeżycie

26 lipiec 2018 / Tekst

To jest walko o przeżycie, utrzymanie rodzin - mówili sadownicy podczas spotkania z Markiem Suskim, szefem gabinetu politycznego premiera Mateusza Morawieckiego. Wydarzenie miało miejsce w Grójcu, gdzie grupa sadowników protestowała przeciwko trudnej sytuacji na rynku owoców i domagających się interwencji państwa.

Wśród protestujących był Tomasz Korczak, sadownik z grójeckiego. Mówił, że ceny skupu wiśni są tak niskie, że nie opłaca się ich zrywać. Trudno też znaleźć chętnych do pracy w sadach:

Jan Madej, sadownik z gminy Warka, działacz Związku Sadowników RP i członek Powiatowej Rady Izb Rolniczych apelował, by rząd pochylił się nad problemami rolników. Postulował, by uszczelnić granicę z Ukrainą:

Leszek Przybytniak, radny województwa mazowieckiego i przewodniczący sejmikowej Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich mówił, że sytuacja w rolnictwoe jest niezwykle trudna:

Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera Mateusza Morawieckiego mówił o programie dla wsi. Zapowiedział również wzmożone kontrole produktów rolnych, które trafiają na polski rynek. Przypomniał też, że premier Mateusz Morawiecki zobowiązał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta do zbadania, czy wśród zakładów przetwórczych nie doszło do zmowy cenowej:

Na zakończenie dyskusji minister Marek Suski zapewnił, że wszystkie postulaty i uwagi sadowników przekaże ministrowi rolnictwa.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4