Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /REGION/Sala hybrydowa w Końskich

Informacje z regionu

Sala hybrydowa w Końskich

06 lipiec 2017 / Tekst

Hybrydowa sala operacyjna uroczyście otwarta została w szpitalu św. Łukasza w Końskich. To pierwsza tego typu sala w województwie świętokrzyskim.  

Sala hybrydowa w Końskich
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

Hybrydowa sala operacyjna w koneckim szpitalu wyposażona jest w nowoczesny angiograf. Poprzedni służył lekarzom w Końskich aż 17 lat. Nowoczesne urządzenie zamontowane zostało w równie nowoczesnej sali operacyjnej. Jest ona hybrydowa, ponieważ umożliwia przeprowadzenie równocześnie dwóch rodzajów operacji, wyjaśnia Wojciech Przybylski, dyrektor szpitala.

Jak podkreśla Janusz Stępień, kierownik Świętokrzyskiego Centrum Chirurgii Naczyń i Angiologii, otwarta w szpitalu sala zapewnia zdecydowany postęp w sposobie leczenia. Trudno sobie dzisiaj bez takiego urządzenia wyobrazić dobrze funkcjonujący oddział chirurgii naczyniowej, dodaje.

Łącznie zakup sprzętu i przygotowanie sali kosztowało konecki szpital ponad 3,8 mln zł. Większość to środki zewnętrzne, wyjaśnia dyrektor szpitala.

Z tego że w szpitalu w Końskich można wykonywać skomplikowane operacje przy zastosowaniu nowoczesnych technologii cieszy się starosta konecki Bogdan Soboń. Jesteśmy dumni z naszego szpitala, podkreśla.

Bo z usług szpitala w Końskich od lat korzystają nie tylko mieszkańcy powiatu koneckiego. Tych oczywiście jest najwięcej. Na leczenie do Końskich chętnie przyjeżdżają osoby niemal z całego województwa świętokrzyskiego, a nawet z województw ościennych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4