Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /REGION/Sala pod lupą fachowców

Informacje z regionu

Sala pod lupą fachowców

07 sierpień 2015 / Tekst
Jest dobrze zaprojektowana, ale źle wykończona. Salę w opoczyńskim domu kultury czeka modernizacja. Obiektowi przyjrzeli się fachowcy z profesjonalnej pracowni akustycznej.
W Miejskim Domu Kultury w Opocznie gościła delegacja z Ewą Więckowską-Kosmalą na czele, właścicielką pracowni akustycznej ewkAkustika, firmy zajmującej się projektowaniem oraz urządzaniem sal kinowych, teatralnych, widowiskowych i koncertowych. Wizyta w Opocznie odbyła się dzięki Marcinowi Kasińskiemu, który na zaproszenie burmistrza Rafała Kądzieli przywiózł do Opoczna swoich znajomych celem dokonania oceny i wydania wstępnych opinii na temat zakresu modernizacji sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury.

Goście zapoznali się z dokumentacją techniczną sali widowiskowej dokonując szczegółowych oględzin obiektu oraz prób akustycznych. Sala widowiskowa, scena, zaplecze i urządzenia sceniczne m.in. fosa, zapadnia, mechanizmy kurtynowe, oświetlenie oraz elementy wentylacji zostały obejrzane, sfotografowane, a następnie skonfrontowane z projektami technicznymi. - Zdaniem Ewy Więckowskiej-Kosmali sala widowiskowa opoczyńskiego domu kultury jest jedną z najlepiej zaprojektowanych, z jakimi w ostatnim czasie właścicielka pracowni akustycznej miała do czynienia. Na etapie tworzenia projektu technicznego architekci z najdrobniejszym szczegółami zaplanowali salę widowiskową, która spełnia współczesne normy akustyczne dla tego rodzaju obiektów. Warto zaznaczyć, że projekt bazowy MDK pochodzi z połowy lat 60. XX wieku! - mówi Zdzisław Miękus, dyrektor MDK w Opocznie.

Jak się okazuje, problemem, jak w większości obiektów budowanych w latach 70. i 80. ubiegłego stulecia, są prace wykończeniowe, a dokładniej rozbieżności pomiędzy tym co było zaprojektowane, a tym co zostało faktycznie wykonane. Stąd też jeden z pomysłów, aby modernizacja sali widowiskowej objęła m.in. ponowne wykonanie wszystkich prac wykończeniowych zgodnie z posiadanymi projektami technicznymi, ale z użyciem najnowocześniejszych materiałów i urządzeń.

Jest to jedna z kilku wstępnych koncepcji, które po szczegółowym opracowaniu zostaną przedstawione burmistrzowi Opoczna Rafałowi Kądzieli oraz radnym Rady Miejskiej. Po wyborze koncepcji będzie można sporządzić kosztorys inwestycji, a następnie rozpocząć starania o uzyskanie finansowania zewnętrznego. Planowana modernizacja sali jest krokiem w kierunku uruchomienia w opoczyńskim domu kultury kina cyfrowego.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4