Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 16 czerwca - św. Lutgarda, dziewica
Radio Plus Radom /REGION/Marszałek Adam Struzik ponownie marszałkiem

Informacje z regionu

Marszałek Adam Struzik ponownie marszałkiem

19 listopad 2018 / Tekst

Adam Struzik ponownie wybrany na stanowisko marszałka województwa mazowieckiego. Rafał Rajkowski został wicemarszałkiem. Przewodniczącym sejmiku został Ludwik Rakowski - kandydat koalicji KO - PSL.

Adam Struzik był jedynym kandydatem na marszałka województwa mazowieckiego. Prawo i Sprawiedliwość nie wystawiło kontrkandydata. Adam Struzik wygłosił swoj plan rozwoju województwa mazowieckiego.

Jeśli chodzi o region radomski, marszałek zapowiedział remont m.in. budowę nowej bazy utrzymaniowej dla Kolei Mazowieckich w Radomiu, rozwój Muzeum Wsi Radomskiej, budowę Drogi Wojewódzkiej 747 Kamień-Iłża, Drogi Wojewódzkiej 740 w gminie Zakrzew, inwestycje w Szpitalu w Krychnowicach i w Technikum Drzewnym w Garbatce, a także dokończenie remontu Domu Gąski i Esterki.

Po oficjalnym wystąpieniu i debacie odbyło się głosowanie. W związku z tym, że był tylko jeden kandydat, radni głosowali na "tak" lub "nie". Adam Struzik uzyskał 26 głosów poparcia.

Adam Struzik jest nieprzerwanie marszałkiem od 10 grudnia 2001 roku. W zarządzie woj. mazowieckiego znaleźli się: wicemarszałkowie - Wiesław Raboszuk i Rafał Rajkowski oraz członkowie zarządu – Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska.

Przewodniczącym sejmiku województwa mazowieckiego został ponownie Ludwik Rakowski - kandydat Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Będzie to jego trzecia kadencja na tym stanowisku. Rakowski otrzymał 26 głosów, a jego kontrkandydat Wojciech Zabłocki z Prawa i Sprawiedliwości 24. Jeden głos był nieważny.

Wiceprzewodniczącymi sejmiku zostali Tomasz Kucharski, Adam Orliński i Marcin Podsędek - zgłoszeni przez koalicję KO i PSL.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"(Everything I Do) I Do It For You"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4