Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /REGION/Senior za kierownicą? Po szkoleniu bezpieczniej

Informacje z regionu

Senior za kierownicą? Po szkoleniu bezpieczniej

19 lipiec 2019 / Tekst

Niemal 700 seniorów z całego Mazowsza będzie mogło za darmo przeszkolić się z bezpiecznej jazdy. 

Senior za kierownicą? Po szkoleniu bezpieczniej
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

Ruszył pilotażowy projekt samorządu woj. mazowieckiego. Szkolenie trwa sześć godzin. Obejmuje zarówno teorię, jak i praktykę. W programie są zajęcia z psychologiem, omówienie niebezpieczeństw związanych z wpływem alkoholu i środków psychoaktywnych na sprawność kierowcy, testy na koncentrację, awaryjne hamowanie czy slalom między przeszkodami.

- Wszystkim nam chodzi o to, aby było bezpieczniej, żeby zdecydowana większość kierowców cały czas podnosiła swoje umiejętności. Serdecznie zapraszamy do udziału jak największą liczbę osób - mówi wicemarszałek Mazowsza Rafał Rajkowski,

Na pierwszy ogień poszli uczestnicy z regionu radomskiego. 30 osób szkoliło się na Torze Modlin, wśród nich Marian Kuliński z Bartodziejów w gm. Jastrzębia (Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje). - Było chyba pięć konkurencji praktycznych. Były to jazdy w ekstremalnych warunkach, pośllizgi na drodze, zachowanie się kierowcy w obrocie. Jeżeli w okręgu np. 50 metrów robi się szybko obroty, to wiadomo, że w głowie się kręci. To bardzo dobra inicjatywa. Myślę, że po przebyciu takiego szkolenia, uczestnicy będą umieli zachować się na drodze - mówi pan Marian.

Aby wziąć udzial w projekcie, trzeba posiadać ważne prawo jazdy i w wieku powyżej 55 lat. Radomski WORD rozpocznie rekrutację po 15 sierpnia. - Ze statystyk wynika, że w wypadkach drogowych jest duży udział osób w starszym wieku, stąd wyszliśmy z takimi szkoleniami, żeby udoskanalić ich technikę jazdy - mówi dyrektor Marcin Ciężkowski.

Szkolenia są sfinansowane w wyniku porozumienia między Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej oraz Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego. Przedsięwzięcie realizuje Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy - Tor Modlin. Wkrótce podobna oferta skierowana zostanie do młodych kierowców, wśród których notowany jest ponadprzeciętny udział w wypadkach drogowych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4