Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /REGION/Seniorzy wychodzą na pierwszy plan…

Informacje z regionu

Seniorzy wychodzą na pierwszy plan…

23 kwiecień 2019 / Tekst

Fundacja Koalicja dla Młodych z Białobrzegów pamięta o seniorach i rusza z projektem pod nazwą "Lustro Życia". To pierwszy tego typu projekt skierowany do osób 50+.

 

Seniorzy wychodzą na pierwszy plan…
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom

W projekt "Lustro Życia" zaangażowana będzie grupa ok. 45 młodych osób, które będą zbierać i nagrywać prawdziwe historie z życia seniorów. Na ich podstawie przygotowany zostanie scenariusz oraz nakręcony średniometrażowy film. - Chcemy włączyć w działania dzieci, młodzież i seniorów, by zrozumieli swoje dwa, na pozór odległe światy - mówią pomysłodawcy projektu Beata Waszkowska i Dawid Nowak:

- Tytuł projektu nie jest przypadkowy. W ramach jego realizacji chcemy, żeby młodzi ludzie dowiedzieli się, jak wyglądało życie seniorów za czasów ich młodości. Jak wyglądał wtedy świat - mówią.

Zebrane historie o seniorach zostaną wykorzystywane do napisania scenariusza filmu. W wakacje zorganizowane zostaną warsztaty aktorsko-filmowe dla dzieci, młodzieży i seniorów. Potem kręcone będą zdjęcia do filmu. Premiera filmu odbędzie się pod koniec sierpnia przed budynkiem Urzędu Miasta i Gminy Białobrzegi. - Już teraz wszystkich zapraszamy na letni seans pod chmurką, na którym wyświetlony zostanie film - dodaje Beata Waszkowska.

- Dzięki projektowi chcemy wypracować przykłady współpracy z seniorami, jaką mogą podjąć szkoły, biblioteki czy ośrodki kultury. W jaki sposób można wykorzystać ich potencjał, by młodzież nawiązywała większą współpracę z seniorami. Pragniemy połączyć te dwa odległe światy - mówią.

Seniorzy wezmą udział w dwóch wizytach studyjnych. Dzięki nim zobaczą, jak działają seniorzy w innych zakątkach Polski. Będą mogli z nimi porozmawiać i nawiązać kontakty. Fundacja zorganizuje również I Forum Seniora, gdzie będą oni mogli porozmawiać o swoich problemach oraz powiedzieć, jakie mają potrzeby. - Chcemy również, żeby czuli się potrzebni, dlatego w ciągu 9 miesięcy projektu wypracujemy plan, w jaki sposób seniorzy mogą się angażować w życie naszej społeczności - dodaje Dawid Nowak.

Pieniądze na realizację projektu ( 200 tys. złotych) pochodzą z Rządowego Programu Aktywność Społeczna Osób Starszych na lata 2014-2020. 7 tys. złotych na wkład własny przeznaczyła Urząd Gminy w Białobrzegach.

Więcej informacji o projekcie na stronie www.fundacjakdm.org.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4