Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /REGION/Serce dla Inki

Informacje z regionu

Serce dla Inki

02 luty 2018 / Tekst

W kościele św. Faustyny w Groszowicach umieszczone zostanie srebrne serce upamiętniające Danutę Siedzikównę ps. "Inka". W najbliższą niedzielę odbędzie się zbiórka.

Serce dla Inki
fot. Radio Plus Radom

To inicjatywa harcerek i harcerzy z Jedleńskiego Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych "Niezłomni". - Akcja zrodziła się u nas na podstawie innych podobnych czterech akcji, które były już przeprowadzone w Polsce - mówi Paweł Szulc. Aktywność harcerzy z gminy Jedlnia-Letnisko nie dziwi, zważywszy na szereg inicjatyw podejmowanych w celu uczczenia żołnierzy podziemia antykomunistycznego. - Jedna z drużyn harcerek w naszym szczepie ma jako patronkę Danutę Siedzikównę, a nasz szczep nazywa się "Niezłomni" - przypomina Paulina Warchoł. 

Harcerze zbierają srebro. - Mogą to być stare już nieużywane czy porwane łańcuszki, wygięte łyżeczki, ogólnie srebro, które nie jest już nam potrzebne i zalega w naszych domach - wyjaśnia Paulina Warchoł. Do tej pory zebrano już ponad 1,5 kg srebra. Zbiórka prowadzona jest właściwie codziennie. Należy kontaktować się z harcerzami, także poprzez media społecznościowe. Natomiast w tę niedzielę srebro można przynieść do kościoła w Groszowicach. Zbiórka będzie po każdej Mszy Św. 

Finał akcji przewidziany został na 1 marca. Znamy już program uroczystości. O godz. 11.45 wystąpi X Jedleńska Drużyna Harcerek "Panny Niezłomne". W południe sprawowana będzie Msza Św. Po liturgii poświęcone zostanie serce i tablica, upamiętniająca Danutę Siedzikównę "Inkę".

Z biografia "Inki" można zapoznać się [TU].

 

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4