Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 26 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Częstochowska
Radio Plus Radom /REGION/Skakali z tysiąca metrów

Informacje z regionu

Skakali z tysiąca metrów

20 maj 2019 / Tekst

Spadochronowa impreza odbyła się Sławnie. Wzięło w niej udział około 70 zawodników.

Skakali z tysiąca metrów
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

Zawody spadochronowe w Sławnie przeprowadzone zostały po raz drugi. W imprezie wzięli udział zarówno wojskowi, jak i cywile, wyjaśnia wójt Tadeusz Wojciechowski.

Na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sławnie rozegrane zostały: XXV Wielobój Spadochronowy, VII Wielobój Desantowy oraz zawody spadochronowe o puchar wójta gminy.

Zawodnicy skaczą indywidualnie i zespołowo, wyjaśnia Tomasz Czechowski, prezes 12. oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy w Łodzi.

Wielobój desantowy, w którym uczestniczą żołnierze to nie tylko skoki. To również bieg przełajowy na dystansie 4 kilometrów, strzelanie z broni długiej i pistoletu oraz pływanie. Same skoki wykonywane były w Sławnie z wysokości tysiąca metrów na spadochronach szybkich i klasycznych.

Rafał Kasica skokami zainteresował się kilkanaście lat temu. Wtedy był to przypadek, teraz ogromna pasja.

Popisom spadochroniarzy w Sławnie przyglądała się publiczność licznie zgromadzona przy Gminnym Ośrodku Kultury.

Imprezie spadochronowej w Sławnie towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Najmłodsi mogli skorzystać z pobliskiego placu zabaw i skateparku. Na zakończenie imprezy publiczność mogła również zobaczyć z bliska wojskowy śmigłowiec, a nawet do niego wsiąść.

 

Po raz czwarty z rzędu VII Mistrzostwa ZPS w Wieloboju Desantowy o Puchar Dowódcy Generalnego Rodzaju Sił Zbrojnych im. gen. broni Tadeusza Buka wygrała drużyna 1. bkpow. w składzie: ppor. Paweł Ciesielski, sierż. Waldemar Lewandowski, sierż. Łukasz Nowaciński, st. kpr. Tomasz Tomecki, kpr. Marcin Wójcik. Drugie miejsce wywalczyła drużyna Ośrodka Szkolenia Aeromobilno – Spadochronowego z Lężnicy z dowódcą por. Pawłem Banasiakiem, a trzecie drużyna wystawiona przez 9 pr pod dowództwem kpr. Sebastiana Śniadka. Puchar Dowódcy Generalnego RSZ, dyplomy i medale dla żołnierzy, wręczył płk Adam Grela, zastępca szefa zarządu Wojsk Aeromobilnych i Zmotoryzowanych.

Jubileuszowe XXV Spadochronowe Mistrzostwa ZPS w Wieloboju Spadochronowym w kategorii spadochrony klasyczne wygrała po raz drugi z rzędu Bogna Bielecka, drugie miejsce zajął Robert Krawczyk, a trzecie wywalczył Radosław Witczak. Natomiast w kategorii spadochrony szybkie pierwsze miejsce i puchar zdobył również drugi raz z rzędu Jacek Jędrych, drugie miejsce zajął Mariusz Beller, a trzecie Krzysztof Krupiak. Oprócz pucharów, medali i nagród rzeczowych zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali od organizatorów bonus w postaci pokrycia wpisowego na wielobój w przyszłym roku.

W Sławnie rozstrzygnięto również zawody spadochronowe o puchar wójta. Pierwsze miejsce w celności lądowania w klasyfikacji spadochrony klasyczne zajęła Bogna Bielecka, w kategorii spadochrony szybkie zwyciężył Rafał Kasica. Drużynowy skok wygrała reprezentacja 9 pr i otrzymała puchar ufundowany przez wójta gminy Sławno.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4