Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /REGION/Skarżysko: jest areszt w sprawie zabójstwa

Informacje z regionu

Skarżysko: jest areszt w sprawie zabójstwa

29 sierpień 2017 / Tekst

Jest areszt dla dwóch mężczyzn oskarżonych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 28-latka ze Skarżyska-Kamiennej. Sąd Rejonowy w Skarżysku przychylił się do wniosku prokuratury.

Policja w sobotę zatrzymała 28-letniego mieszkańca powiatu starachowickiego i 33-latka ze Skarżyska-Kamiennej. W niedzielę obaj zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty udziału w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym oraz zabójstwa w zamiarze ewentualnym. Prokurator złożył do sądu wniosek o areszt.

- Został uwzględniony wniosek prokuratorski o zastosowanie tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Obydwaj są aresztowani, bo zachodzi ogólna przesłanka, że zebrany materiał dowodowy wysoce uprawdopodabnia popełnienie przez nich zbrodni zabójstwa, a zachodzi obawa matactwa z ich strony i podejmowania innych czynności utrudniających postępowanie, jak też realna obawa ucieczki, zwłaszcza jednego z nich, który salwował się ucieczką z komisariatu policji po przesłuchaniu przez prokuratora - mówi sędzia Jan Klocek.

Przypomnijmy, 28-latek ze Skarżyska po raz ostatni był widziany w połowie kwietnia tego roku. Zaginięcie mężczyzny budziło wątpliwości policjantów.

- Zabezpieczone liczne ślady i dowody wskazują na związek 28-latka z powiatu starachowickiego oraz 33-letniego mieszkańca Skarżyska-Kamiennej. Śledczy są pewni, że 28-latek oraz jego 33-letni kolega mają bezpośredni związek z zaginięciem 28- latka. W grę mogły wchodzić porachunki pomiędzy mężczyznami - mówił kom. Kamil Tokarski ze świętokrzyskiej policji.

W niedzielę, po ogłoszeniu zarzutów przez prokuratora, 33-latek próbował uciec z budynku przez okno toalety. Wyskoczył z pierwszego piętra i ukrył się w prywatnym mieszkaniu. Policjanci jednak ponownie go zatrzymali.

Sprawa jest wciąż w toku. Osoby, które mają informacje o zaginionym 28-latku proszone są o kontakt z policją.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4