Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 20 sierpnia - Samuel, prorok
Radio Plus Radom /REGION/SLD nie chce koalicji z PiS

Informacje z regionu

SLD nie chce koalicji z PiS

29 październik 2018 / Tekst

Nie będzie koalicji PiS, SLD i Kreatywna Jedność Powiatu Koneckiego. Ale czy będzie porozumienie radnych, którzy zdobyli mandaty z tych list?

SLD nie chce koalicji z PiS
fot. FB Michał Pękala

Władze SLD nie zgadzają się na koalicję z PiS w powiecie koneckim. Poinformował o tym Włodzimierz Czarzasty, szef SLD, na specjalnie zwołanej konferencji. Czy to oznacza koniec ogłoszonej w sobotę współpracy między ugrupowaniami. – Ważne są sprawy powiatu, a nie decyzje odgórne – komentuje sprawę, Grzegorz Piec, szef PiS w powiecie koneckim, który uważa, że decyzje kierownictwa SLD tylko scementują zawarte porozumienie między radnymi.

Robert Plech, dotychczasowy szef powiatowych struktur SLD podał się do dymisji. Zawieszony został także w członkostwie partii. Zawieszony został również Wiesław Skowron, który także zdobył mandat z listy SLD. Pozostali dwaj radni, którzy z powodzeniem startowali z list SLD, nie należeli do partii. Chodzi o Wojciecha Owczarka oraz Jana Marcina Prasała. Pełniącym obowiązki szefa SLD w powiecie koneckim został Grzegorz Wąsik.

Koneckie struktury PiS chciałyby zachować porozumienie z osobami, które do powiatowej rady w Końskich weszły z list SLD. Liczą na to, że współpraca z nimi nadal jest możliwa. Wtedy zawiązana w sobotę koalicja mogłaby liczyć na 13 mandatów w 21-osobowej radzie: 6 PiS, 4 SLD i 3 KJPK. Jeśli lewicowi radni zrezygnują z partyjnego wsparcia, większościowe porozumienie w powiecie koneckim może nadal obowiązywać. Czy będzie? Czas pokaże. Z Robertem Plechem, dotychczasowym szefem SLD w powiecie nie udało nam się skontaktować.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4