Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 maja - św. Jan Nepomucen, prezbiter i męczennik
Radio Plus Radom /REGION/Śmiertelne potrącenia, policja apeluje o ostrożność!

Informacje z regionu

Śmiertelne potrącenia, policja apeluje o ostrożność!

17 grudzień 2018 / Tekst

60-letni rowerzysta i 37-letni pieszy zginęli w piątek na drogach w okolicach Radomia. Policja po raz kolejny apeluje o szacunek na drodze, noszenie odblasków i ostrożność. 

Śmiertelne potrącenia, policja apeluje o ostrożność!
fot. policja.pl

Tragiczny piątek

Do pierwszego z wypadków doszło na drodze krajowej nr 48 w Janikowie (gmina Kozienice). Tam sześćdziesięcioletni mężczyzna został potrącony przez 44-letniego mieszkańca Krosna jadącego samochodem Iveco. 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierowca jadąc od Kozienic w kierunku Lublina w miejscowości Janików potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Mężczyzna miał kamizelkę odblaskową, a także sprawne oświetlenie w swoim rowerze. 60-latek z gminy Kozienice mimo udzielanej reanimacji zmarł na miejscu zdarzenia - informuje Ilona Tarczyńska - rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach.

Kierowca Iveco był trzeźwy. Prokurator zarządził sekcję zwłok zmarłego rowerzysty. Trwa wyjaśnienia okoliczności i przyczyn zdarzenia.

Drugi z wypadków miał miejsce również w piątek około północy na drodze wojewódzkiej 728 w miejscowości Kłonna (gmina Odrzywół). 37-letni mieszkaniec powiatu przysuskiego został potrącony przez pojazd marki Opel Astra, którym kierowała 20-letnia mieszkanka gminy Odrzywół.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 20-letnia kierująca osobowym Oplem, na prostym odcinku nieoświetlonej drogi wojewódzkiej W 728, najechała na poruszającego się w tym samym kierunku pieszego. Pomimo udzielonej pomocy, 37-letni mieszkaniec powiatu przysuskiego zmarł w szpitalu. Kierująca oplem była trzeźwa - relacjonuje Aneta Wilk z przysuskiej Policji. Tutaj również funkcjonariusze prowadzą postępowanie pod nadzorem prokuratury, by wyjaśnić okoliczności i przyczyny zdarzenia.

Odblaski i ostrożność!

Zasady na drodze obowiązują każdego - kierowców, pieszych i rowerzystów. Obok kodeksu drogowego warto również słuchać zdrowego rozsądku, a także stosować zasadę ograniczonego zaufania. 

- Dajmy sobie szansę na to, byśmy byli zauważeni - apeluje mł. insp. Jacek Mnich - naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs w Radomiu. Obowiązek noszenia odblasków poza terenem zabudowanym mają wszyscy - nie tylko dzieci i młodzież, tak jak to było do niedawna. Warto jednak pamiętać o elementach odblaskowych również w mieście - to zwiększa szanse pieszych na bezpieczny powrót do domu: 

Odblaski mogą uratować życie, jednak nawet największy odblask nie ma szans w starciu z rozpędzonym samochodem i nierozważnym kierowcą. Obok prędkości dostosowanej do panujących na drodze warunków ważna jest również czystość szyb czy sprawne oświetlenie: 

Obok wszystkich zasad i przepisów warto pamiętać o wspomnianej odpowiedzialności moralnej za siebie i innych. Możemy zapomnieć o rozsądku i wyrozumiałości w myśl zasady "przecież ja mam tu pierwszeństwo". Jednak żadne przepisy i tłumaczenia nie cofną czasu, nie zwrócą życia i nie pozbawią nas wyrzutów sumienia.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4