Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /REGION/Solary i skrzypłocze

Informacje z regionu

Solary i skrzypłocze

17 styczeń 2018 / Tekst

Jedni stawiają na solary, inni na turystykę. Jakie ważniejsze inwestycje zakończą się w tym roku w regionie opoczyńskim?

Solary i skrzypłocze
Fot. Pixabay

To jedna z większych inwestycji gminy Sławno ostatnich lat. W lipcu zakończą się prace związane z realizacją projektu turystycznego. Dzięki niemu powstanie geopark, w którym będzie można oglądać znalezione w okolicy skamieniałości skrzypłoczy sprzed 148 mln lat, mówi wójt Sławna Tadeusz Wojciechowski.

Dzięki środkom z RPO mają także zostać wykonane prace przy zagospodarowaniu brzegów zalewu w Miedznej Murowanej w gminie Żarnów. Co konkretnie w ramach zadania zamierza wykonać miejscowy samorząd, wyjaśnia wójt Krzysztof Nawrocki.

Z kolei gmina Drzewica połowę swoich środków przeznaczonych na inwestycje wyda na montaż kolektorów słonecznych. To również zadanie wsparte unijną dotacją, wyjaśnia burmistrz Janusz Reszelewski.

Jak co roku wszystkie samorządy inwestować będą także w przebudowę dróg. W Poświętnem przymierzamy się również do modernizacji bazy sportowej, informuje wójt Michał Franas.

Inwestycyjne plany włodarzy gmin są więc bardzo ambitne. Ważne dla mieszkańców inwestycje realizują oni co prawda co roku. Jednak właśnie ten rok jest dla włodarzy wyjątkowy. Stąd i wisienek na inwestycyjnym torcie trochę więcej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4