Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Jerzy Popiełuszko, męczennik
Bardzo pochmurno

10°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 91%

Wiatr: 12.87 km/h

 • 19 Paź 2018

  Bardzo pochmurno 15°C 7°C

 • 20 Paź 2018

  Bardzo pochmurno 13°C 5°C

Radio Plus Radom /REGION/Śpiewali o zdrowiu dla wszystkich

Informacje z regionu

Śpiewali o zdrowiu dla wszystkich

17 maj 2018 / Tekst

Rekordowa liczba uczestników, jubileuszowa edycja i temat: "Zdrowie dla wszystkich". W Szydłowcu odbył się XV Powiatowy Przegląd Piosenki o Zdrowiu.

Śpiewali o zdrowiu dla wszystkich
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Impreza nieprzerwanie od piętnastu lat propaguje zdrowy styl życia i porusza tematy związane ze zdrowiem. Rokrocznie uczestnicy układają tekst piosenki związany z proponowanym przez Światową Organizację Zdrowia hasłem na dany rok. W tym roku uczestnikom przyświecało hasło: "Zdrowie dla wszystkich". Dotyczy on systemów zdrowotnych i równego dostępu do leczenia dla wszystkich, niezależnie od pochodzenia, wykształcenia, czy statusu społecznego. - Większość utworów dotyczyła aspektów zdrowego życia, chociaż muszę przyznać, że kilka piosenek poszerzyło ten temat, uczniowie odnieśli się do roli powszechnej opieki zdrowotnej, a wręcz jej stanu w naszym kraju. - mówi Elżbieta Pawlak - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szydłowcu.

Tegoroczna edycja była edycją jubileuszową. Z pięciu gmin powiatu szydłowieckiego w przeglądzie startowało dwadzieścia sześć placówek oświatowych w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe klasy 0-3, szkoły podstawowe klasy 4-7 i gimnazja. Najliczniejszą grupą były przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści natomiast wykazali się dużą dojrzałością. Niezaprzeczalnie jednak wszyscy włożyli w przygotowanie dużo serca i zaangażowania i poważnie podeszli do tematu. - To były naprawdę niesamowite przeżycia. - przekonuje Elżbieta Pawlak:

Celem imprezy jest propagowanie tematyki zdrowotnej. Jak mówi dyrektor szydłowieckiego sanepidu, przegląd ma być "tubą" dla prozdrowotnych treści. Dzięki niemu trafiają one do szkół, do uczniów. Uczniowie natomiast niosą te treści dalej: do swoich domów, rodzin, bliskich i znajomych.

Podczas przeglądu zaprezentowała się grupa z Wysokiej. Uczestniczki przyznają, że łatwiej śpiewa się o zdrowiu, znacznie trudniej jest o nie dbać:

Gimnazjalistki z Chlewisk przyznają, że ułożenie własnego tekstu piosenki to spore wyzwanie, ale podołały, a udział w tego typu festiwalach rozwija myślenie, zdolności i wiedzę o zdrowiu:

Ze Szkoły Podstawowej w Majdowie przyjechała zwarta grupa z zerówki i drugiej klasy. Dzieci podzieliły się swoją receptą na zdrowie, a jedna z opiekunek - Rozalia Kucper - podkreśla, jak ważna jest edukacja prozdrowotna - już od najmłodszych lat:

Z piosenką "Zdrowie dla wszystkich" na przegląd przyjechali gimnazjaliści z PG w Jastrzębiu. Zarówno uczennice jak i Michał Gajewski - opiekun grupy - przopominają o niwelowaniu rożnic w dostępie do leczenia i dbania o zdrowie:

Jubileuszowa edycja to również okazja do podziękowań. Przez lata przeglądowi przychylne były władze samorządowe, firmy i instytucje oraz szydłowiecka podstawówka, która rokrocznie zaprasza uczestników w swoje progi. Wszystkim zaangażowanym w organizację przeglądu dziękuje Elżbieta Pawlak - dyrektor szydłowieckiego Sanapidu:

Przeglądowi medialnie patronowało Radio Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

10°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 91%

Wiatr: 12.87 km/h

 • 19 Paź 2018

  15°C 7°C

 • 20 Paź 2018

  13°C 5°C

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 75
PGE Skra Bełchatów 30 72
Trefl Gdańsk 30 65
Asseco Resovia Rzeszów 30 57
Indykpol AZS Olsztyn 30 57
Jastrzębski Węgiel 30 57
ONICO Warszawa 30 57
Cuprum Lubin 30 45
Cerrad Czarni Radom 30 43
Aluron Virtu Warta Zawiercie 30 39
GKS Katowice 30 36
Stocznia Szczecin 30 34
MKS Będzin 30 29
Łuczniczka Bydgoszcz 30 21
BBTS Bielsko-Biała 30 19
Dafi Społem Kielce 30 15

POLECAMY

230x190 4