Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież
Radio Plus Radom /REGION/Sportowa podróż w czasie

Informacje z regionu

Sportowa podróż w czasie

03 lipiec 2019 / Tekst

Jeśli chcielibyście przenieść się do Polski lat 30-tych i poczuć klimat międzywojnia to jest na to sposób. Wystarczy przyjść na jeden z meczów Retro Ligi – czyli ciekawej inicjatywy, która edukuje i jednocześnie stwarza możliwość na atrakcyjne spędzenie wolnego czasu.

Sportowa podróż w czasie
fot. Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych

Retro Liga to stowarzyszenie, które zrzesza kilka grup z całej Polski zajmujących się głównie rekonstrukcjami historycznymi. Głównym celem Retro Ligi jest odtworzenie przedwojennego sportu. – Generalnie skupiamy się na przedwojenne piłce nożnej. Chcemy w ten sposób, zaprezentować, przypomnieć i rozpropagować ten najpopularniejszy w Polsce sport – wyjaśnia Krzysztof Zając z Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych. – Nie chcemy odtwarzać tylko wydarzenia wojenne, ale również element kulturowy, społeczny i nie tylko – dodaje:

Jedną z drużyn biorących udział w rozgrywkach jest WKS Grodno. W barwy tego klubu wcielili się zawodnicy z Kozienic. Jak się okazuje nie stało się to przypadkowo:

W czasie meczów Retro Ligi na boisku możemy spotkać wiele osób z różnych środowisk. Dla przykładu, w skład kozienickiej drużyny wchodzą m.in. Sławomir Pietrzyk – prezes Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, czy Adam Bolek - burmistrz Białobrzegów:

Po trzech rozegranych kolejkach liderem Retro Ligi jest WKS Grodno. Kolejny mecz już w najbliższą sobotę 6 lipca na boisku przy PSP 2 w Kozienicach. Nazywany jest on meczem na szczycie, ponieważ Grodno podejmie Lechię Lwów, czyli wicelidera. Początek o godzinie 17:00. Warto przyjść nie tylko ze względu na sportowe emocje:

Ten sezon Retro Ligi zakończy się w październiku.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4