Na antenie: SEDNO SRRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Opady

7°C

Radom

Opady

Wilgotność: 92%

Wiatr: 49.89 km/h

 • 23 Paź 2018

  Rain 7°C 5°C

 • 24 Paź 2018

  Opady 7°C 2°C

Radio Plus Radom /REGION/Sukcesy widać po sąsiedzku. Konkurs dla sołectw

Informacje z regionu

Sukcesy widać po sąsiedzku. Konkurs dla sołectw

20 kwiecień 2018 / Tekst

Ruszyła druga edycja konkursu „Najaktywniejsze sołectwo Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich – Sukcesy widać po sąsiedzku”. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 lipca.

Sukcesy widać po sąsiedzku. Konkurs dla sołectw
foto: Urząd Marszałkowski

Na Mazowszu jest 7335 sołectw. Te najbardziej dynamiczne w rozwoju mogą zostać nagrodzone w konkursie „Najaktywniejsze sołectwo Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich – Sukcesy widać po sąsiedzku”.

– Mazowieccy sołtysi wiele razy pokazywali, że potrafią wykazać się dużą aktywnością na rzecz mieszkańców. Podejmują się licznych inicjatyw, wdrażają w swoich gminach innowacyjne rozwiązania, sięgają po środki z funduszu sołeckiego i po środki unijne. To właśnie do nich skierowany jest ten konkurs. Zapraszam do udziału – mówi marszałek Adam Struzik:

Pula nagród w konkursie wynosi 15 tys. zł brutto. Każda gmina może zgłosić tylko jedno sołectwo do konkursu. Wydarzenia, inicjatywy, inwestycje, które rozwinęły sołectwo trzeba będzie przedstawić w formie dokumentów: tekstów w kronice, sprawozdań, bądź relacji w mediach, czy zdjęć.

– Współczesna mazowiecka wieś to olbrzymi potencjał do wykorzystania. Aby móc w pełni z niego czerpać, konieczna jest współpraca i chwytanie szans, jakie stwarzają dodatkowe środki na rozwój. Za niebanalną aktywność i zaangażowanie w rozwój lokalnych społeczności warto nagradzać – mówi wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

W pierwszej edycji konkursu nagrodzono sołectwa Jarzębia Łąka w gminie Tłuszcz, Wolica w gminie Radzymin, Rumoka w gminie Lipowiec Kościelny, Dzięgielewo w gminie Gozdowo oraz Równe w gminie Strachówka.

Zgłoszenia pisemne wraz z dodatkowymi dokumentami na dowolnym nośniku należy wysłać lub dostarczyć osobiście w terminie do 27 lipca na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, ul. Skoczylasa 4, 03 – 469 Warszawa z dopiskiem na kopercie „Konkurs dla sołectw”. Komisja konkursowa dokona oceny nadesłanych zgłoszeń i przyzna nagrody do 30 listopada 2018 r.

Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie internetowej www.mazowieckie.ksow.pl.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

7°C

Radom

Opady

Wilgotność: 92%

Wiatr: 49.89 km/h

 • 23 Paź 2018

  7°C 5°C

 • 24 Paź 2018

  7°C 2°C

ARTYSTA TYGODNIA

Vox
"Bananowy song"

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3 9
ONICO Warszawa 3 9
Cerrad Czarni Radom 3 6
PGE Skra Bełchatów 3 6
Jastrzębski Węgiel 3 5
Chemik Bydgoszcz 3 5
GKS Katowice 2 4
Trefl Gdańsk 2 3
Stocznia Szczecin 2 3
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 3
Indykpol AZS Olsztyn 3 3
Asseco Resovia Rzeszów 2 1
MKS Będzin 3 0
Cuprum Lubin 3 0

POLECAMY

230x190 4