Na antenie: CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Steckiewicz
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /REGION/Święto Policji w Opocznie dla małych i dużych!

Informacje z regionu

Święto Policji w Opocznie dla małych i dużych!

20 lipiec 2019 / Tekst

I Opoczyński Bieg z Policją, gry i zabawy dla dzieci, spotkania z przedstawicielami służb, a to wszystko przy akompaniamencie Orkiestry Miejskiej z Opoczna. Trwa piknik profilaktyczny "Kręci mnie bezpieczeństwo" z okazji święta policji w Opocznie. 

Święto Policji w Opocznie dla małych i dużych!
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Policja Państwowa ma już sto lat. Powołana została 24 lipca 1919 roku. W okolicach tej daty komendy w całej Polsce na różne sposoby świętują rocznicę. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie oficjalne obchody mają za sobą. Były odznaczenia, awanse i podziękowania. Teraz czas, by świętować razem z tymi, o których bezpieczeństwo dbają na co dzień - z mieszkańcami Opoczna i regionu. Wydarzenie miało charakter pikniku, którego celem było oderwanie najmłodszych opocznian od komputerów oraz smartfonów i przekonanie ich do aktywnego wypoczynku. Można było również w nieoficjalnej atmosferze zapoznać się z policjantami, a także przedstawicielami innych służb mundurowych - leśnikami, żołnierzami czy ratownikami medycznymi. Do tego mnóstwo konkursów, zabaw, atrakcji dla dzieci, a na scenie - Orkiestra Miejska z Opoczna. 

 - Policjant jest przede wszystkim człowiekiem. To że jest policjantem - to jego powołanie. Głównym celem czwartego już pikniku jest odciągnięcie najmłodszych mieszkańców od komputerów i zachęcenie do aktywnego wypoczynku. Przy okazji chcemy pokazać specyfikę naszej pracy - mówi mł. insp. Konrad Kobierski - komendant Powiatowy Policji w Opocznie: 

Festyn z okazji święta policji odbył się już po raz czwarty. Natomiast pierwszy raz w ramach obchodów wystartował Opoczyński Bieg z Policją. Patronowała mu Wanda Panfil - pochodząca z Opoczna mistrzyni świata w maratonie z 1991 roku z Tokio, dwukrotna olimpijka z Seulu (1988) i Barcelony (1992), zawodniczka, która wygrała najbardziej prestiżowe maratony na świecie w Nowym Jorku, Tokio, Londynie, Bostonie i w Nagoi. - Zachęcam wszystkich polityków do tego, aby wszystkie złe rzeczy zostawili u siebie w biurkach i żebyśmy wyszli na ulice i zachęcali do sportu jak najwięcej dzieci i młodzieży. To od nich się zaczyna! - przekonuje biegaczka: 

Na uczestników czekały cztery kategorie: bieg w kategorii do 5 lat na 100 m, bieg w kategorii 6-10 lat na 200 m, bieg w kategorii 10-15 lat na 1 km i bieg główny od 16 roku życia na 3 km. W tej ostatniej kategorii najlepsza była Natalia Grzegorczyk - podopieczna Wandy Panfil: 

Srebro w biegu na trzy kilometry wybiegał Bartłomiej Świątek:

 

 W uroczystym otwarciu pikniku udział wziął poseł Robert Telus. - Potrzebne są takie imprezy, żeby policja negatywnie kojarzyła się tylko złodziejom i przestępcom - podkreślał:

 

Uznania, szacunku i dumy z opoczyńskich policjantów nie krył komendant wojewódzki policji w Łodzi - insp. Andrzej Łapiński:

Zdaniem starosty opoczyńskiego Marcina Baranowskiego tego typu pikniki mają ogromny walor wychowawczy:

Podczas pikniku można było m.in obejrzeć sprzęt do ochrony indywidualnej policjanta i poczuć się jak kierowca radiowozu. Do siebie zapraszali - policjanci z Łodzi. Jak zauważa sierż. sztab. Ewelina Mazur dzięki takim piknikom najmłodsi poznają policjantów. Dzięki temu w razie zagrożenia wiedzą, do kogo się zwrócić:

Jak przystało na rocznicę, nie mogło zabraknąć wspomnień. Te przywołać można było dzięki przygotowanej w namiocie starostwa powiatowego wystawie, ale również podczas spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych: 

Na swoje stanowisko zaprosili również opoczyńscy leśnicy. Można było nie tylko dowiedzieć się więcej o pracy leśników i strażników leśnych, ale również dostać sadzonkę lipy. Na gości czekały również konkursy i zagadki. Do stoiska zaprosił nas Marcin Staciwa - komendant posterunku straży leśnej Opoczno:

 Opocznianie byli zadowoleni z przygotowanych atrakcji i również podkreślali, że potrzebna jest integracja między służbami a mieszkańcami: 

 Imprezę zakończył wyjątkowy pokaz Teatru Ognia. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4