Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 czerwca - św. Alojzy Gonzaga, zakonnik
Radio Plus Radom /REGION/Szlaban na ryzyko nie tylko w ferie!

Informacje z regionu

Szlaban na ryzyko nie tylko w ferie!

29 styczeń 2019 / Tekst

Ulotki, kampanie i miejsca objęte szczególnym nadzorem... Patrole Straży Ochrony Kolei podczas ferii jeszcze częściej przypominają o bezpieczeństwie.

Szlaban na ryzyko nie tylko w ferie!
fot. bezpieczny-przejazd.pl

 W trakcie ferii patroli jest o wiele więcej. Na przejazdach kolejowo-drogowych Mazowsza prowadzone są również akcje ulotkowe. Szczególną uwagą objęte są dzieci i młodzież. Jednak działania skierowane są również do kierowców. Kolejarze w ramach kampanii Bezpieczny przejazd - "Szlaban na ryzyko!" przypominają kierowcom, o zasadach bezpiecznego przejeżdżania przez tory. Celem jest ograniczanie zachowań prowadzących do wypadków: ignorowania znaku STOP, przejeżdżania pod zamykającymi się rogatkami, omijania zamkniętych półrogatek. - Znak STOP, to nie sugestia, a wyraźna informacja - przypomina Karol Jakubowski - rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych:

PKP Polskie Linie Kolejowe w ramach kampanii Bezpieczny przejazd - "Szlaban na ryzyko!" na bieżąco prowadzą spotkania edukacyjne w szkołach. W ubiegłym roku odbyło się 400 tego typu spotkań, z których skorzystało ponad 17 tysięcy uczniów.

Pod szczególnym nadzorem znalazły się również wiadukty i mosty kolejowe. Grupy z psami służbowymi patrolują tory by zapobiec tragediom jakie mogą się wydarzyć podczas nieodpowiedzialnych zabaw w pobliżu terenów kolejowych. Patrole można również częściej spotkać na stacjach, przystankach i w miejscach wyjazdów na zimowy wypoczynek.

Większość zdarzeń na przejazdach kolejowo-drogowych spowodowanych jest przez nieostrożność kierowców. Rozsądek i uwaga gwarantują bezpieczeństwo kierowcom, ich pasażerom, pasażerom pociągów i ograniczają straty materialne. Całą dobę jest czynny numer alarmowy SOK: 22 474 00 00. Funkcjonariusze reagują na każde zgłoszenie.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4