Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /REGION/Szpital ze sztandarem

Informacje z regionu

Szpital ze sztandarem

09 kwiecień 2019 / Tekst

Zakończyły się obchody 100-lecia odrodzonego lecznictwa szpitalnego w Opocznie.

Szpital ze sztandarem
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

Lecznictwo szpitalne już od 100 lat funkcjonuje w Opocznie. Trudno porównywać to, co działo się wtedy z dzisiejszym poziomem leczenia. Jednak zarówno 100 lat temu, jak i teraz taka sama jest troska o pacjenta, podkreśla starosta Marcin Baranowski.

Mimo że szpital obchodzi jubileusz 100-lecia, początki lecznictwa szpitalnego w Opocznie sięgają znacznie odleglejszych czasów, wyjaśnia Edyta Wcisło, dyrektor szpitala.

W trakcie obchodów jubileuszu mieszkańcy mogli skorzystać w szpitalu z bezpłatnych badań profilaktycznym. Przed budynkiem lecznicy odsłonięta została również pamiątkowa tablica. Ważnym punktem uroczystości była także msza święta odprawiona w kolegiacie św. Bartłomieja. Podczas nabożeństwa bp Adam Odzimek przypomniał sylwetkę urodzonego w Opocznie Edmunda Biernackiego, który jest patronem szpitala, a jego badanie tzw. odczyn Biernackiego (OB) do dziś stosowane jest w diagnostyce medycznej. Biskup gratulował także pracownikom szpitala obchodzonego jubileuszu.

W kościele szpitalowi uroczyście nadany został sztandar. Obchody zakończyła konferencja, podczas której wręczone zostały medale i wyróżnienia. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło byłych dyrektorów placówki oraz osób, które kiedyś współtworzyły szpital. Znalazł się wśród nich m.in. Marek Ksyta.

Starosta Marcin Baranowski podkreśla, że w szpitalu cały czas prowadzone są niezbędne inwestycje. A wszystko po to, by pacjenci mogli czuć się tu bezpiecznie i korzystać z profesjonalnej pomocy.

Patronem medialnym jubileuszu było Radio Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4