Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /REGION/Tabor Kolei Mazowieckich w dobrych rękach

Informacje z regionu

Tabor Kolei Mazowieckich w dobrych rękach

18 kwiecień 2019 / Tekst

Koleje Mazowieckie i Bombardier Transportation zawarły umowy na serwis utrzymaniowy i naprawczy 11 lokomotyw TRAXX P160 DC oraz 37 wagonów piętrowych eksploatowanych przez KM. Serwisowanie obejmuje poziomy utrzymania od P1 do P3 i będzie realizowane do końca czerwca 2023 r.

Umowy podpisali: Michael Fohrer – Prezydent Regionu CEI Bombardier Transportation, Sławomir Nalewajka – Szef Ekosystemu Polska, Bombardier Transportation oraz Andrzej Rębacz – wiceprezes zarządu Bombardier Transportation Polska Sp. z o.o. Ze strony Kolei Mazowieckich podpisy złożyli: Robert Stępień – prezes zarządu spółki oraz Czesław Sulima, Cezary Lewandowski i Dariusz Grajda – członkowie zarządu.

– Zapewnienie utrzymania i serwisowania taboru jest niezmiernie ważne, bo bez tego nie możemy myśleć o realizacji usług przewozowych na wysokim poziomie. Podpisana umowa daje nam długoletnią gwarancję, że nasze lokomotywy oraz wagony piętrowe będą w dobrym stanie, a pasażerom zapewnia niezakłócony transport – powiedział Robert Stępień – prezes zarządu KM.

Podpisując umowy, Koleje Mazowieckie zapewniły usługi utrzymania i serwisu całej floty posiadanych pojazdów produkcji Bombardier Transportation na najbliższe cztery lata. Zestawy składające się z lokomotyw TRAXX oraz wagonów piętrowych w systemie „push-plull” doskonale sprawdzają się w przewozach na liniach o dużych potokach podróżnych. Wskaźnik niezawodności tych pojazdów w okresie ostatniego roku wyniósł blisko 100 proc. Obecnie pojazdy kursują głównie w składach pociągów przyśpieszonych, zapewniając szybki i komfortowy dojazd do Warszawy z odleglejszych miast, np. Radomia, Płocka, Działdowa czy Łukowa.

– Kompletne rozwiązania transportowe, oferowane przez firmę Bombardier Transportation, umożliwiają klientom realizowanie zadań przewozowych bezpiecznie, niezawodnie i efektywnie. Tym bardziej cieszy nas, że Koleje Mazowieckie po raz kolejny nam zaufały, powierzając realizację kluczowego zadania dla zapewnienia usług transportu publicznego na Mazowszu na najwyższym poziomie – powiedział Michael Fohrer, Prezydent Regionu CEI Bombardier Transportation.

Wagony piętrowe Bombardiera zostały zakupione dla Kolei Mazowieckich przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w 2008 r. Umowa na dostawę 11 lokomotyw elektrycznych TRAXX pomiędzy Bombardier Transportation a Kolejami Mazowieckimi została podpisana w kwietniu 2010 r. Nowa flota lokomotyw TRAXX, wdrożona do eksploatacji w 2011 r., pozwoliła Kolejom Mazowieckim, jako pierwszemu przewoźnikowi w Polsce, na uruchamianie pociągów „push-pull”. Był to bardzo ważny krok, nie tylko w kierunku poprawy warunków podróżowania, ale przede wszystkim w kierunku budowania nowych standardów w pasażerskim transporcie kolejowym. Zmiennokierunkowość dała Kolejom Mazowieckim większą swobodę eksploatacji.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4