Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 15 listopada - św. Albert Wielki, biskup i doktor Kościoła
Pochmurno

7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 88%

Wiatr: 22.53 km/h

 • 15 Lis 2018

  Bardzo pochmurno 7°C 3°C

 • 16 Lis 2018

  Bardzo pochmurno 3°C -2°C

Radio Plus Radom /REGION/Tym razem "na córkę"

Informacje z regionu

Tym razem "na córkę"

28 czerwiec 2018 / Tekst

"Na wnuczka" i "na córkę" - do kolejnych prób wyłudzenia doszło w ostatnim czasie w powiecie kozienickim. Rozsądek uchronił seniorki przed utratą oszczędności.

Tym razem "na córkę"
fot. pixabay.com (Mimzy)

Do jednej z seniorek zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę. - Kobieta natychmiast potrzebowała pomocy „swojej mamy”. Najpierw zapytała ile ma pieniędzy w domu i na koncie, a później prosiła o ich szybkie wypłacenie. Jednak wypłatę tak dużej sumy z konta bankowego trzeba zgłosić kilka dni wcześniej. - mówi mł. asp. Ilona Tarczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach. - Kobieta uzyskując taką informację, oddzwoniła do swojej prawdziwej córki, która od razu powiedziała, że nie potrzebuje żadnych pieniędzy. Fakt próby wyłudzenia został zgłoszony na policję.

Jeszcze tego samego dnia doszło do kolejnej próby oszustwa. Tym razem do seniorki zadzwonił mężczyzna podający się za jej wnuczka. - Kobieta wysłuchała całej historyjki na temat wypadku, w którym rzekomo jej wnuk uczestniczył. Mężczyzna prosił „babcię" o 100 000 zł. Kobieta odpowiedziała, że takiej kwoty nie posiada, może wypłacić jedynie mniejszą kwotę z banku. Jednak ten nie był zadowolony i się rozłączył. Po tym telefonie natychmiast zadzwoniła do swojej córki upewniając się, czy z wnukiem wszystko w porządku. Okazało się, że wnuk nie miał wypadku, a telefon, który odebrała seniorka był próbą oszustwa. - relacjonuje Ilona Tarczyńska.

Policja po raz kolejny apeluje o rozsądek. Oszuści coraz częściej starają się uwiarygodnić swoje oszustwa podając się za chociażby policjantów. Podają fałszywe dane, a nawet numer odznaki i komisariat, z którego dzwonią. - Należy pamiętać, że policja nigdy nie prosi o przekazanie żadnych pieniędzy. Nie informuje również o prowadzonych przez siebie akcjach przez telefon. - przypomina Rafał Jeżak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Każdy podejrzany telefon należy zgłosić na policję. Należy również potwierdzić otrzymane informacje u rodziny. Nie wolno również działać w pośpiechu i ulegać presji czasu, którą wytwarzają oszuści, aby osiągnąć swój cel.

Pod żadnym pozorem nie można przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy, a najlepiej nie wpuszczać ich do mieszkania. W kontakcie z takimi osobami powinniśmy zapamiętać jak najwięcej szczegółów: wyglądu, zachowania, pojazdów jakimi poruszają się oszuści.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 86%

Wiatr: 22.53 km/h

 • 15 Lis 2018

  7°C 3°C

 • 16 Lis 2018

  3°C -2°C

ARTYSTA TYGODNIA

„Pieśń konfederatów barskich”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 7 20
Cerrad Czarni Radom 7 18
Jastrzębski Węgiel 7 13
Stocznia Szczecin 6 12
ONICO Warszawa 6 12
Aluron Virtu Warta Zawiercie 7 12
PGE Skra Bełchatów 7 12
Indykpol AZS Olsztyn 7 10
Trefl Gdańsk 6 8
GKS Katowice 6 7
Cuprum Lubin 7 6
Chemik, Bygdoszcz 7 5
MKS Będzin 7 4
Asseco Resovia Rzeszów 7 2

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA