Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /REGION/Szkoła w Borkowicach przeniesiona

Informacje z regionu

Szkoła w Borkowicach przeniesiona

24 kwiecień 2019 / Tekst

Rada gminy w Borkowicach podjęła uchwałę o przeniesieniu uczniów ze szkoły w Borkowicach do dwóch innych placówek. Decyzja zapadła w związku z nielegalnymi toksycznymi odpadami zgromadzonymi w pobliżu szkoły. 

Szkoła w Borkowicach przeniesiona
fot. Gmina Borkowice

Dzieci młodsze - zerówka i kasy 1-3 - uczyć się będą w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rzucowie, natomiast klasy starsze - od klasy 4 do 8 i trzecia gimnazjum przeniesione zostały do Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Ruszkowicach. - Wcześniej przeniesione zostały meble i pomoce naukowe, natomiast od dziś dzieci uczą się w innych placówkach. Decyzja zapadła na prośbę rodziców - wyjaśnia Robert Fidos - wójt gminy Borkowice i dodaje: - Jest ekspertyza biegłego sądowego z zakresu pożarnictwa, że zgromadzone materiały są łatwo i bardzo łatwo palne. Z dokumentu wynika, że istnieje możliwość pożaru, ale również wybuchu: 

Ponad setka uczniów z Borkowic we wskazanych placówkach będzie uczyć się do końca roku szkolnego. 

Przypomnijmy, nielegalne składowisko toksycznych odpadów znajduje się w magazynach dawnej Gminnej Spółdzielni w Borkowicach. Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska potwierdzili, że znajdują się tam szkodliwe dla ludzi chemiczne substancje. Mogą one powodować raka, a także zanieczyszczenie środowiska, w tym powietrza i gleby.  W sumie policjanci zatrzymali już 7 osób z Mazowsza i Wielkopolski w sprawie składowania nielegalnych odpadów na terenie gminy Borkowice. Usłyszeli oni zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, której celem było składowanie odpadów niebezpiecznych. 

Obecnie, w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Radomiu, trwa ustalanie pełnej skali przestępczego procederu oraz pozostałych osób zaangażowanych w tę przestępczą działalność. Sprawa ma charakter rozwojowy. 

Pomoc w walce z toksycznymi odpadami zapewnił wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera, który na początku marca przyjechał z przedstawicielami służb: policji, straży, Inspektoratu Ochrony Środowiska do Borkowic. Więcej na temat wizyty pisaliśmy tutaj

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4