Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /REGION/Ukraińcy dziękują opocznianinowi

Informacje z regionu

Ukraińcy dziękują opocznianinowi

18 październik 2017 / Tekst

Za odnajdywanie mogił ukraińskich żołnierzy na terenie Polski i opiekę nad tymi miejscami pochówku. Minister Obrony Ukrainy odznaczył opocznianina Włodzimierza Koperkiewicza.

Ukraińcy dziękują opocznianinowi
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

Uroczystość przeprowadzona została w Muzeum Regionalnym w Opocznie. Honorowe odznaczenie wręczyła tu Włodzimierzowi Koperkiewiczowi Yuliia Rabtsun, przedstawicielka Konsulatu Honorowego Ukrainy w Łodzi.

Jak wyjaśnia Yuliia Rabtsun przekazane Włodzimierzowi Koperkiewiczowi odznaczenie to bardzo ważne wyróżnienie. Bo ważny jest również wkład Włodzimierza Koperkiewicza w poszukiwaniu mogił ukraińskich żołnierzy i opiekę nad nimi. – Dbanie o przeszłość jest niezwykle ważna, bez niej nie ma przyszłości – mówiła, podkreślając, że tego typu postawy mają wpływ na kształt relacji polsko-ukraińskich.

Włodzimierz Koperkiewicz jest znanym w regionie pasjonatem historii. Od lat pielęgnuje pamięć o wydarzeniach sprzed lat i miejscach ważnych dla historii, a swoją wiedzą chętnie dzieli się z innymi. Za działalność związaną z odnajdywaniem mogił ukraińskich i opieką nad nimi wyróżniony został odznaczeniem „Знак пошани”. To dla mnie ogromne wyróżnienie, przyznał.

Włodzimierz Koperkiewicz podkreślał swoje wieloletnie związki z Ukrainą. Wręczonego odznaczenia i dotychczasowej działalności gratulowali mu obecni na uroczystości starosta Józef Róg, wicestarosta Marcin Baranowski oraz burmistrz Opoczna Rafał Kądziela wraz zastępcą Zbigniewem Sobczykiem, a także sekretarz miasta Tomasz Łuczkowski i dyrektor opoczyńskiego muzeum Adam Grabowski.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4